Opony do samochodu Toyota Camry

Toyota Camry to model samochodu osobowego z segmentu E, czyli klasy średniej wyższej, oferowany w kilku wersjach nadwoziowych: jako hatchback, sedan, coupe, kombi oraz kabriolet. Produkowany jest od 1982 roku w Ameryce Północnej i Australii. Największą popularnością w Polsce cieszyła się Toyota Camry III generacji z lat 1992-1996, z uwagi na bardzo korzystne regulacje celno-podatkowe, pozwalające na zakupienie tego modelu w atrakcyjnej cenie. Jest to sporych rozmiarów, luksusowa limuzyna o nisko poprowadzonej linii maski i dachu, co w połączeniu z dynamicznymi kształtami nadwozia daje auto, które zdecydowanie wpada w oko na drodze.

Toyota Camry VIII generacji produkowana po 2016 roku to już tylko sedany z segmentu D, dostępne z silnikami benzynowymi 2.5 178 KM, 3.0 268 KM oraz 2.5 z napędem hybrydowym 200 KM. Wyróżnia się nietypowym designem przodu – to układ atrapy chłodnicy i reflektorów ukształtowanych w literę V, co w połączeniu z mocnymi wcięciami w karoserii i szerokim grillem daje bardzo dynamiczny wygląd i sugeruje, że jest to auto o dużej mocy. Toyota Camry IX generacji to modele wypuszczone po roku 2018 jedynie w wersji hybrydowej. 2.5 Hybrid Dynamic Force rozwija moc aż 218 KM, co sprawia, że ta luksusowa limuzyna doskonale nadaje się również na przejażdżki drogami szybkiego ruchu.

Użytkownicy cenią sobie Toyotę Camry najnowszej, jak i poprzednich generacji nie tylko z uwagi na komfortowe, eleganckie wykończenie wnętrza i mnóstwo przydatnych funkcji, ale również za dobry stosunek jakości do ceny.

Rozmiar opon innych modeli Toyoty