Opony do samochodu Toyota Yaris

Toyota Yaris to model z segmentu B, reprezentujący małe auta miejskie. Pierwszy raz zaprezentowano ją w 1999 roku – jako małego 5-drzwiowego hatchbacka, i w 2000 od razu zdobyła nagrodę Samochodu Roku. Toyota Yaris I cechuje się wyraźnie zarysowaną linią boczną, dużymi przednimi reflektorami i lekko opadającą linią dachu, a także wybrzuszeniami reflektorów na masce. Generację tę produkowano do 2005 roku.

W 2005 roku zaprezentowano drugie pokolenie. Toyota Yaris II zyskała większe rozmiary, ale za to mniejsze reflektory o innym kształcie i nieco inną stylistykę nadwozia. Na rynku europejskim do nabycia była wersja 3-drzwiowa i 5-drzwiowa tego hatchbacka. To zdecydowanie małe, ale charakterne auta – najmocniejszy silnik benzynowy 1.3 Dual VVT-i ma 101 KM, a wysokoprężny 1.4 D-4D 90 KM. Pomiędzy pierwszą a drugą edyją jest też spora różnica w kwestii bezpieczeństwa – I pokolenie miało 4 gwiazdki w testach NCAP, a II już 5 gwiazdek. W trzeciej serii (lata 2011-2020) przeprojektowano znacząco maskę, nadając samochodowi bardziej wyrazistego charakteru. Toyota Yaris III po pierwszym i najbardziej istotnym liftingu w 2014 r. zyskała dużą atrapę chłodnicy w kształcie pięciokąta z wierzchołkiem u góry w postaci logo Toyoty, łączącym się chromowaną listwą z reflektorami o bardziej wrzecionowatym kształcie.

W 2019 roku zaprezentowano IV generację tego modelu. Toyota Yaris IV ma przeprojektowaną maskę, już bez listwy łączącej logo z reflektorami, całkowicie zmieniony tył i bardziej agresywna stylistyką nadwozia. Tym, co najbardziej jednak wyróżnia się w tym pokoleniu Yaris, jest jej napęd. Klasyczny hatchback otrzymał silnik hybrydowy 1.5 Hybrid Dynamic Force 116 KM. Gdy dobierze się dobrej jakości opony Toyota Yaris może stać się niezastąpionym autem do miasta, ale nie tylko – bo dobrze sprawdza się również w dalszych trasach. Średnie spalanie dla tej hybrydy wynosi około 4,5 l/100 km, co pozwala na znacznie oszczędniejszą jazdę.

Rozmiar opon innych modeli Toyoty