Opony do samochodu Toyota Verso

Toyota Verso to japoński minivan produkowany w tureckim mieście Bursa w latach 2009-2018. Jeśli chodzi o design, bardzo przypomina on swojego poprzednika – Avensis, na której płycie podłogowej został wyprodukowany. To auto wytwarzane w jednej generacji, które w 2013 roku przeszło lekki lifting stylistyczny.

Toyota Verso należy do segmentu C, czyli pojazdów klasy niższej średniej. To 5-drzwiowy samochód osobowy liczący 5-7 miejsc siedzących (w zależności od wersji). Dostępny jest w wersji silnikowej benzynowej, z motorami 1.6 lub 1.8 Valvematic, 132 KM lub 147 KM, a także diesla – 1.6 D4D 112 KM (produkowany po 2013 roku), 2.0 D4D 126 KM oraz 2.2 D-CAT w wersji 150 lub 177 KM.

Pojazd dostępny jest w trzech wersjach wyposażenia: Active, Premium i Prestige. Nadwozie charakteryzuje się trapezokształtnymi, skośnymi reflektorami przednimi oraz trójkątnymi tylnymi z okrągłym czerwonym wkładem. Spłaszczony przód w połączeniu z dużą szybą czołową, grillem w kształcie wydłużonego grotu strzałki i wąskim przeszkleniem na klapie bagażnika daje bardzo ciekawy efekt stylistyczny, który cenią sobie kierowcy poszukujący dużego auta na długie trasy, ale również do miasta. Po liftingu w 2013 roku auto otrzymało nowy grill, światła, zderzak, kierownicę, zegary i deskę rozdzielczą, wciąż jednak przypomina wyglądem swój pierwowzór i jest bardzo charakterystyczne na drodze. Co istotne, ten model w testach Euro NCAP uzyskał aż 5 gwiazdek, co świadczy o tym, że producent przyłożył dużo wagi do zamontowania w nim stosownych systemów bezpieczeństwa, bardzo ważnych zwłaszcza dla kierowców będących posiadaczami dużych rodzin.

Rozmiar opon innych modeli Toyoty