Opony do samochodu Toyota Corolla Verso

Toyota Corolla-Verso to kompaktowy minivan zbudowany na bazie IX generacji Toyoty Corolli. Wytwarzany był w dwóch generacjach, oznakowanych indywidualnymi symbolami. Toyota Corolla-Verso I nazywana również Toyota Corolla-Verso E120 to samochód produkowany w latach 2001-2007. Nie odniósł on jednak dużej popularności w Europie, ponieważ robiony był wyłącznie w Japonii, co wpłynęło na jego wysoką cenę. Verso I generacji charakteryzuje się bardzo łagodnymi kształtami nadwozia z lampami w kształcie zaokrąglonych trójkątów, uzupełnionymi o skośnie ściętą tylną część szyb bocznych, co nadaje tyłowi nieco bardziej zadziornego charakteru. Na tyle znajdują się lampy w kształcie rombów. To wóz, który cechuje się między innymi sporym bagażnikiem mającym 417 l pojemności. Najmocniejsza jednostka silnikowa w benzynie to 1.8 VVT-i 135 KM, a w dieslu – 2.2 D-4D 170 KM.

Toyota Corolla-Verso II (2 generacja, czyli Toyota Corolla-Verso AR10) to model produkowany w latach 2007-2009, również na rynek europejski. Zmieniono tu nieco kształt tylnych lamp, które teraz przypominają odwróconą literę L, nieznacznie powiększono bagażnik do 423 litrów, ale przede wszystkim modele produkowane od 2009 roku bazowały na płycie podłogowej Toyoty Avensis III generacji. Tu najmocniejszy silnik to 1.8 i 130 KM w benzynie oraz 2.2 D-CAT 177 KM w dieslu.

Toyota Corolla-Verso II uznawana jest przez użytkowników za twarde, dobrze trzymające się drogi auto, które cechuje niska awaryjność i bardzo komfortowe prowadzenie. Jeśli dołączyć do tego dużą, przestronną kabinę kierowcy i pasażerów i dobre opony, Toyota Corolla Verso może się okazać nie najtańszym, ale jednym z najmocniejszych wozów dla rodziny.

Rozmiar opon innych modeli Toyoty