Opony do samochodu Toyota Auris

Toyota Auris to przedstawiciel aut z segmentu C, czyli niższej klasy średniej. W typie nadwozia hatchback Auris stała się następcą popularnej Toyoty Corolli. Na rynku australijskim sprzedawana jest właśnie jako Toyota Corolla. Auris, od łacińskiego złota "aurum", czyli "złoto", to nazewnictwo mające kojarzyć się z luksusem. Jednak prawdziwa wersja premium z tego modelu to Toyota Blade, sprzedawana wyłącznie w Japonii, czyli na rynku producenta, dostępna również w efektownym złotym kolorze. To auto z 17-calowymi kołami, 6-cylindrowym silnikiem, również z mocą 280 KM, które wewnątrz zachwyca swoim starannym i eleganckim wykończeniem.

Toyota Auris I (1 generacja) produkowana od 2006 roku, to hatchbacki w wersji 3-drzwiowej i 5-drzwiowej. W samochodach tych postawiono na facelifting w 2009 roku, który przyniósł między innymi dołożenie jednej jednostki napędowej hybrydowej 1.8 HSD 136 KM do istniejących już benzynowej i diesla. Ilość jednostek napędowych nieco zredukowano, pozostawiając tylko te najlepsze. Gdy dopasuje się odpowiednie opony Toyota Auris będzie stanowiła naprawdę wygodny wóz do przemieszczania się również na dalsze dystanse.

Toyota Auris II (2 generacja) wciąż utrzymuje tę samą, charakterystyczną dla japońskiego producenta stylistykę nadwozia. Toyota dołożyła tu jeszcze kombi – nazywane Touring Sports. Toyota Auris II w hatchbacku jest nieco dłuższa w stosunku do poprzednika oraz niższa, za to zachowuje tę samą szerokość. Bagażnik drugiej generacji jest tylko o kilka litrów większy, niż w pierwszej, dlatego osoby, które cenią sobie przestronność strefy załadunkowej powinny skłonić się raczej ku nadwoziu kombi. Skrzynia biegów dostępna w drugiej generacji to opcja z 5 lub 6 przełożeniami w manualu lub 4-biegowa automatyczna. W standardowym wyposażeniu znajduje się wiele przydatnych opcji: ABS, ESP, wspomaganie ruszania na wzniesieniu, podgrzewane i elektrycznie sterowane lusterka i aż 7 poduszek powietrznych oraz wiele innych. Wciąż dostępne są takie same opcje jednostek napędowych – hybrydowa 136 KM, trzy benzynowe, w tym jedna o maksymalnej mocy 132 KM oraz diesel 90p lub 112 KM.

Rozmiar opon innych modeli Toyoty