Opony do samochodu Toyota Aygo

Toyota Aygo to nowoczesny przedstawiciel segmentu A, do którego należą najmniejsze, miejskie auta 4-osobowe. Produkuje się ją od 2005 roku w Czechach. Pierwsza generacja z lat 2005-2014 to 3- i 5-drzwiowe hatchbacki o wyraźnie zarysowanych nadkolach i łagodnie zakrzywionej masce z wąską, łukowato wygiętą atrapą chłodnicy. Trójkątne, skośnie umieszczone reflektory przednie oraz tylne lampy umieszczone w specjalnym wybrzuszeniu sprawiają, że Toyota Aygo I jest bardzo rozpoznawalnym modelem. Po pierwszym liftingu w 2008 roku model ten zyskał wiele ciekawych cech, między innymi wypełnienie tylnych lamp w kształcie nachodzących na siebie trzech kółek. Drugą modyfikację ten pojazd przeszedł w 2012 roku. W jej wyniku pozostawiono jeden silnik benzynowy 1.0 VVT-i o mocy 68 KM.

Toyota Aygo II (2 generacja) to wyprodukowane po 2014 roku auta, obok których nie da się przejść obojętnie z uwagi na ich bardzo futurystyczny design. Nadwozie inspirowane japońską kulturą młodzieżową J-Playful posiada pas przedni, na którym wyraźnie zaznacza się kształt litery X. Atrapa chłodnicy i zderzak przedni wraz ze znaczkiem marki w szczytowym punkcie tworzą dolne ramiona litery X, natomiast pas wyznaczający linię, wzdłuż której biegną rombokształtne, skośne reflektory, prowadzi aż do lusterek jako górna część litery X, a całość jest wyróżniona innym niż reszta nadwozia kolorem. Z tyłu umieszczono natomiast biegnące od dołu klapy bagażnika po jej sam szczyt tylne lampy w kształcie wrzeciona.

Toyota Aygo II generacji to model, który w wyniku faceliftingu w 2018 roku ma już tylko jeden silnik benzynowy 1.0 VVT-i 72 KM – nieco większy niż w 69-konnej wersji przed liftingiem. Średnie zużycie paliwa dla tego modelu wynosi około 5,3 l/100km, co jest bardzo dobrym wynikiem. Gdy tylko dorzuci się do tego odpowiednie opony Toyota Aygo ma szansę stać się niezawodnym autem do jeżdżenia głównie po mieście przez cztery pory roku. To model, w którym bagażnik ma zaledwie 169 litrów – w sam raz, by zmieścić codzienne zakupy.

Rozmiar opon innych modeli Toyoty