Opony do samochodu Toyota C-HR

Toyota C-HR to model crossovera produkowanego w Japonii i w Turcji od 2016 roku. Cechuje go odważna stylistyka - charakterystyczna dla tego koncernu, a także znakomite osiągi na trasie. Wyraźnie zaznaczone nadkola, w tym tylne wysunięte poza obrys auta, a także odstające od całości klosze tylnych lamp, w tym również przeciwmgłowych, o kształcie bumeranga, spojler na dachu i pas przedni, którego wygląd nawiązuje do kształtu litery X - to wszystko sprawia, że Toyota C-HR jest naprawdę futurystycznym modelem.

Toyota C-HR dostępna jest w dwóch wersjach silnikowych - do wyboru jest jeden silnik benzynowy 1.2L Turbo 116 KM oraz hybrydowy 1.8 Hybrid 122 KM. Po faceliftingu w 2019 roku model ten otrzymał dodatkowo silnik hybrydowy 2.0 o mocy 184 KM. W 2017 roku miał 5/5 gwiazdek w testach zderzeniowych NCAP. Toyotę C-HR obsługuje się przy pomocy 6-biegowej manualnej skrzyni biegów bezstopniowej CVT.

Nie da się ukryć, że koncepcja nowoczesności w designie idzie tutaj w parze z nowoczesnością jeśli chodzi o współczesne standardy ekologiczne. Silniki hybrydowe tego modelu dają spalanie na średnim poziomie 5,4 l/100 km, co jest bardzo dobrym wynikiem i sprawia, że nadaje się on także na dłuższe i bardziej wymagające trasy. Jeśli chodzi o opony Toyota C-HR zasługuje na te z górnej półki - dzięki nim ten samochód uzyska odpowiednią przyczepność pozwalająca na bezpieczną jazdę nawet w trudnych warunkach.

Rozmiar opon innych modeli Toyoty