Opony do samochodu Suzuki Grand Vitara

Suzuki Grand Vitara produkowany w latach 1997-214 był następcą modelu Suzuki Vitara. Zaliczamy go do klasy kompaktowych SUV-ów, czyli do segmentu I. Produkowany w dwóch generacjach, ten samochód jest uznawany za najmocniejszy z terenowych aut Suzuki. Suzuki grand Vitara I (1 generacja) ujrzał światło dzienne w 1997 roku, i produkowano go do 2005 roku. Dostępny był w trzech wersjach nadwozia: jako 3- i 5-drzwiowy SUV oraz 2-drzwiowy SUV cabrio. Charakterystyczne przetłoczenia na linii bocznej oraz zaokrąglone kształty maski w połączeniu z zewnętrznie ulokowanym kołem zapasowym dają bardzo rozpoznawalny model. Wersja po faceliftingu, produkowana po 1999 roku, dysponowała kilkoma jednostkami silnikowymi benzynowymi i nieco mniejszą ilością opcji w dieslu, w tym najmocniejszą jednostką silnika wysokoprężnego 2.0 HDi 109 KM. W modelu Suzuki Grand Vitara XL-7 wprowadzono w 2000 roku także duży silnik benzynowy 2.7 V6 o mocy 173 KM, jedyny dostępny w tej opcji.

Suzuki Grand Vitara II (2 generacja) wypuszczono po raz pierwszy w 2005 roku, na platformie podłogowej General Motors Theta. Auto przeszło dwa faceliftingi: w 2008 i 2012 roku. Ta seria występuje już tylko jako 3- i 5-drzwiowy SUV. Dostępne są 4- i 5-biegowa skrzynia biegów manualna oraz 4-biegowa automatyczna. Tylny napęd AWD doskonale sprawdza się również w bardziej ekstremalnych warunkach. Druga generacja Suzuki Grand Vitara była wielokrotnie nagradzana. Wypuszczono także limitowaną edycję "20th Anniversary" w kolorze czarnym i ciemnoszarym, z beżową skórzaną tapicerką i kilkoma innymi elementami designu wyróżniającymi tę wersję spośród innych z tej generacji.

Suzuki Grand Vitara II jest dłuższy, szerszy ale też niższy od poprzedników. Opcja 5-drzwiowa cechuje się sporym bagażnikiem 398 l i trzema jednostkami silnika do wyboru: benzynowym 2.0 140 KM oraz 2.4 VVT 169 KM, a także diesla 1.9 DDiS 125 KM. Wystarczy dobrać dobre opony do Suzuki Grand Vitara, aby móc cieszyć się pełnym zakresem jazdy nawet w ekstremalnych warunkach podczas licznych wycieczek.

Rozmiar opon innych modeli Suzuki