Opony do samochodu Suzuki SX4 S-Cross

Suzuki SX4 S-Cross to kompaktowy crossover z segmentu C – klasy niższej-średniej produkowany od 2013 roku. Plasuje się o segment wyżej, niż Suzuki SX4 – jego poprzednik. W Polsce ten model dostępny jest z napędem na obie lub na przednią oś. Wśród dostępnych w tym wariancie silników benzynowych na uwagę zasługuje szczególnie 1.4 BoosterJet o mocy 140 KM oraz 1.6 VVT 120 KM. Motor diesla w tym modelu to z kolei 1.6 DDIS 120 KM, oferujący oszczędną i elastyczną jazdę. Jeśli chodzi o skrzynie biegów, kierowcy mogą wybierać spośród 5- i 6-biegowych manualnych przekładni, lub postawić na dostępną opcjonalnie 6-biegową automatyczną CVT.

W porównaniu z Suzuki SX4, jest to model przede wszystkim dłuższy – z większą przestrzenią bagażnika oraz kabiny pasażerskiej. W testach Euro NCAP Suzuki SX4 S-Cross zyskał aż 5 gwiazdek, co sprawia, że jest on dobrym wyborem dla kierowców jeżdżących często i w długie trasy, szczególnie z dziećmi.

Suzuki SX4 S-Cross to model o bardzo eleganckiej i oszczędnej linii nadwozia, z szerokim grillem z pionowymi listwami oraz wielokształtnymi reflektorami przednimi i subtelnymi przetłoczeniami na masce oraz na bokach. W 2016 roku zaprezentowano go po liftingu – ze zmienioną atrapą chłodnicy, kształtem przednich lamp oraz wymienionym wkładem tylnych reflektorów. Wycofano również silnik wysokoprężny 1.6 DDIS oraz bezstopniową skrzynię CVT na rzecz 6-biegowej hydrokinetycznej. W 2020 roku natomiast pokazano światu Suzuki SX4 S-Cross w wersji hybrydowej 48-woltowej z silnikiem benzynowym 1.4 BoosterJet o mocy 129 KM. Dostępne są cztery wersje wyposażeniowe tego samochodu: Comfort, Premium, Elegance oraz Elegance SUN, przy czym warto nadmienić, że nawet najbardziej podstawowa czyli Comfort ma w sobie wiele ciekawych elementów, które u innych producentów dostępne są opcjonalnie za dopłatą.

Rozmiar opon innych modeli Suzuki