Opony do samochodu Suzuki SX4

Suzuki SX4 to model samochodów osobowych należących do segmentu C, czyli niższej klasy średniej, zbudowany na płycie podłogowej Suzuki Swift. Pierwszą generację, wypuszczoną w 2006 roku, Suzuki zaprojektowało wraz z Fiatem, dopiero drugą samodzielnie. Jak producent tłumaczy nazwę SX4? Jako: Sport X-overt 4 All seasons" czyli auto sportowe na 4 pory roku.

Suzuki SX4 I (1 generacja) produkowany był w latach 2006-2013 początkowo jedynie jako 5-drzwiowy hatchback. Rok później do gamy aut z tego modelu dołączył sedan. Wśród modeli drugiej generacji można zauważyć wyraźne przesunięcie w stronę crossoverów, pod względem stylistycznym oraz konstrukcyjnym. W roku 2013 zadebiutował S-Cross, który wyróżnia się przede wszystkim nieco mocniejszym od poprzedników silnikiem benzynowym 1.6 VVT 120 KM, oraz diesla 1.6 DDiS 120 KM. To auto o pociągłej linii maski z wyraźnie wydłużonymi reflektorami przednimi i trójkątnymi lampami tylnymi. Po faceliftingu w 2016 roku zmieniono nie tylko nieznacznie kształt reflektorów, ale przede wszystkim atrapę chłodnicy – wyróżnia się ona zamiast poziomymi, to pionowymi wstawkami, pomiędzy które sprytnie skomponowano logo marki.

Jeśli chodzi o jednostki napędowe, Suzuki SX4 II (2 generacja) dysponuje zupełnie nowymi silnikami 1.4 BoosterJet o mocy nawet 140 KM, nie są dostępne jednak silniki wysokoprężne. Wersja S-Cross Hybrid z 2021 roku to model, w którym pasażerowie mogą naprawdę wygodnie usiąść – gdyż zapewnia to przestronna kabina. Przy stosunkowo niskim zużyciu paliwa wynoszącym poniżej 6,5 l/100 km, auto w hybrydzie może osiągać prędkość maksymalną do 190 km/h przy 129 KM. W standardzie znajdują się przydatne funkcje bezpieczeństwa, takie jak Emergency Stop Signal ostrzegający o awaryjnym hamowaniu, Radar Brake Support czyli wspomaganie hamowania awaryjnego, a także czołowe, oczke i kurtynowe poduszki powietrzne. Wybierając dobre opony do Suzuki SX4 na zimę i na lato można uzyskać bardzo korzystne parametry do jazdy w każdych warunkach po mieście i w dalsze trasy.

Rozmiar opon innych modeli Suzuki