Opony do Suzuki

Logo producenta samochodów Suzuki
Logo Suzuki

Wybierz jeden z 10 modeli pojazdu marki Suzuki i sprawdź fabryczne wymiary oraz pełną ofertę na opony uniwersalne, zimowe oraz letnie do Twojego auta. Obsługujemy 24 generacje oraz 93 warianty silnika, dzięki czemu bez problemu znajdziesz odpowiedź na pytanie jakie opony do Suzuki wybrać? W sklepie 8opon.pl gwarantujemy darmową dostawę oraz szybką wysyłkę, bez względu na to czy jesteś właścicielem popularnych modeli Grand Vitara, SX4 czy mniej popularnego Across. Pamiętaj, że nasi specjaliści z bogatym doświadczeniem pomogą Tobie w wyborze odpowiedniego ogumienia.

Wybierz model Twojego auta ↴

Dobór opon do Suzuki na 8opon.pl

Aż 3 modele Suzuki doczekały się wznowienia produkcji. Wśród nich znalazła się Suzuki Vitara która produkowana była w latach 1988-1998 i ponownie w okresie 2015-2023. Spośród wszystkich aut prezentowanej firmy, na ulicach najczęściej spotkamy modele Swift, Grand Vitara a także Vitara. To właśnie te warianty Suzuki cieszą się ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością. Najmłodszymi modelami w ofercie są Suzuki Across (na rynku od 2020) oraz Swace (od 2020). Najdłużej produkowanymi modelami marki Suzuki są Swift wytwarzany w okresie 1989-2023 czyli przez 35 lat oraz Jimny montowany od 1998 do 2023 (26 lat).

Auta marki Suzuki / Jakie opony wybrać?

Dla amatorów ochrony środowiska firma Suzuki przygotowała 7 silników hybrydowych dostępnych w modelach takich jak Ignis, Vitara, Swift, Baleno czy Across. Aby maksymalnie uprościć i przyśpieszyć proces doboru opon do pojazdów marki Suzuki skupiliśmy się na 10 najpopularniejszych modelach tego producenta, 24 generacjach oraz 93 wariantach silnika i wyposażenia. Jak napędzane są auta sygnowane logotypem Suzuki? Najczęściej silnikiem spalinowym, który jako paliwo wykorzystuje benzynę (70%), następnie dieslem (ropą) (18%) oraz hybrydowo (10%). Pierwszymi modelami wyprodukowanymi przez koncern Suzuki były Vitara, którego premierowy egzemplarz opuścił fabrykę w 1988 roku (36 lat temu) oraz Swift, którego produkcję rozpoczęto 1 rok po swoim poprzedniku.

O producencie

Jakie oryginalne rozmiary ogumienia najczęściej spotykane są w autach marki Suzuki? Pierwsze miejsce zajmuje 175/65R15 występujący w 14 różnych wariantach pojazdów. Kolejne pozycje piastują rozmiary 165/70R14 oraz 185/55R16 występujące w 13 wariantach wyposażenia aut spod znaku Suzuki. Czy wiesz, że w zależności od generacji oraz wersji silnika, do Suzuki Ignis zamontować można 9 fabrycznych wymiarów opon oraz zamienników. Rekordzistą w Suzuki jest model Grand Vitara z 22 pasującymi rozmiarami. W przeciągu ostatniej dekady koncern Suzuki zakończył produkcję samochodów Grand Vitara (2015 - po 18 latach produkcji) oraz Kizashi (2015 - po 7 latach). Wypróbuj nasz konfigurator i znajdź właściwe opony do Suzuki na 8opon.pl