Opony do samochodu Suzuki Swift

Suzuki Swift, czyli z angielskiego "szybki", jest jednym z najpopularniejszych aut w segmencie B, czyli kompaktowych hatchbacków, sprzedanych w ponad 6 milionach egzemplarzy na całym świecie. Jego produkcja sięga aż roku 1983. Suzuki Swift I (1 generacja) z lat 1983-1989 miał aż sześć jednostek silnikowych benzynowych, z czego największa to 1.3 GTi/GXi o mocy 101 KM. Wyglądem przypominał inne dostępne w tamtych czasach kompaktowe auta tego typu. Drugie pokolenie przyniosło ze sobą zmiany w postaci nowych rodzajów nadwozi, w tym sedana i kabriolet. Suzuki Swift II generacji to auta o nieco zmienionej linii nadwozia i łagodniejszych rysach.

Suzuki Swift III edycji i z lat 1996-2004 ma już nieco zmieniony grill, reflektory i maskę. Trzecia generacja występuje jako hatchback oraz sedan. Od IV generacji rozpoczyna się nowa era designu Suzuki Swift – auta stały się dłuższe, szersze i wyższe, a po faceliftingu w 2008 roku auta zyskały też nieco inną linię tylnych lamp i zmodyfikowany pas przedni. Suzuki Swift IV jest dostępny w wersji 3-drzwiowego i 5-drzwiowego hatchbacka oraz sedana (pod nazwą Maruti Suzuki Swift Dzire).

Piąta seria produkcyjna z lat 2006-2010 wnosi niewielkie zmiany stylistyczne i konstrukcyjne, za to szósta zaskakuje swoim wyglądem, wygodą i możliwościami. Suzuki Swift VI (VI generacja) produkowany od 2017 to samochód na nowej platformie podłogowej zwanej Heartect Platform. Ta generacja jest niższa i minimalnie krótsza od poprzedników, czym idealnie wpisuje się w koncepcję małego auta miejskiego, jednak ma szerszy rozstaw osi i jest lżejsza. Ten samochód wyposażono w wiele nowoczesnych systemów bezpieczeństwa podnoszących komfort jazdy, na przykład system utrzymania pasa ruchu, czy automatycznego hamowania awaryjnego, a nawet asystenta świateł drogowych. Gdy dopasuje się do niego dobre opony Suzuki Swift może okazać się doskonałym miejskim kompanem do codziennych tras. Model ten dostępny jest z 5- lub 6-biegową skrzynią manualną lub 6-biegową automatyczną CVT. Czy jest naprawdę szybki, jak głosi nazwa? Wersja Suzuki Swift Sport ma dostępny silnik 1.4 BoosterJet 48V SHVS 129 KM, więc jak na mały miejski wóz może dawać całkiem niezłe osiągi. Auto w większości wersji silnikowych może jednak zużywać średnio poniżej 5 litrów paliwa na 100 km, dlatego jest to zdecydowanie model polecamy przy codziennym miejskim użytkowaniu.

Rozmiar opon innych modeli Suzuki