Opony do samochodu Mercedes Klasa E

Mercedes klasa E to kolejny tej marki przedstawiciel segmentu E, czyli wyższej klasy średniej. Samochody te produkowane są od 1993 roku i znalazły ponad 14 milionów nabywców, co czyni je największym sukcesem sprzedażowym w historii marki Mercedes-Benz. Poprzednikiem modeli Mercedes E klasa jest W124, i tak też fabrycznie została nazwana pierwsza generacja tego auta wytwarzana w latach 1993-1996. Oprócz sedana i kombi, Mercedes klasa E I (Mercedes-Benz W124) oferowany był również w wersji kabrioletu i coupe.

W latach 1995-2002 zaprezentowano światu drugą serię tego pojazdu. Mercedes klasa E II znany był również jako Mercedes W210, i produkowany tylko jako kombi i sedan. Prostokątne reflektory zastąpiły dwa duże, owalne, wpisane stylistycznie w przetłoczenia na masce. W 1997 roku Mercedes E klasa otrzymał nowe silniki, w tym jednostki napędowe wysokoprężne, dzięki czemu stał się w tamtym czasie najszybszym pojazdem z silnikiem diesla. Mercedes-Benz klasa E III generacja, czyli Mercedes W211 (sedan) lub S211 (kombi), miał nieco przemodelowaną maskę - nieco zmniejszono wypukłości na masce, dzięki czemu owalne reflektory nie są tak mocno wyeksponowane, nieco zmieniono też atrapę chłodnicy w chromowanej ramce. Mercedes klasa E III był produkowany w latach 2002-2009 i w porównaniu z poprzednią generacją miał lepsze wyniki w testach zderzeniowych - w Euro NCAP otrzymał 5/5 gwiazdek, zaś jego II generacja - tylko 4/5.

Mercedes W212, czyli Mercedes klasa E IV generacja, to model zaprezentowany po raz pierwszy w roku 2009, produkowany do 2016. W samochodzie tym postawiono na bardziej dynamiczną stylistykę - rombokształtne reflektory przednie (w 2012 roku zintegrowano je z podwójnych w zespolone i zmieniono wypełnienie na LED), ostrzejsze linie boczne. Zrezygnowano z charakterystycznego znaczka Mercedesa na masce na rzecz wtłoczenia go w chromowaną atrapę chłodnicy. W czwartej generacji powróciły też wersje coupe i kabriolet. Klasyczna limuzyna po faceliftingu ma do wyboru 3 rodzaje jednostek napędowych: benzynowa najmocniejsza to 500 408 KM, diesla - 350 BlueTec 4Matic 258 KM oraz jedna jednostka hybrydowa 300 CDI Hybrid 231 KM. Po 2016 roku zaprezentowano nowy model - Mercedes klasa E W213, czyli Mercedes-Benz klasa E V generacja, o szerokiej gamie nadwozi i wersji wyposażeniowych do wyboru, dostępny również w hybrydzie benzynowej i diesla, niezwykle oszczędne i luksusowe. Gdy dobierze się właściwe opony Mercedes klasa E będzie doskonałym wozem także na długie, wymagające trasy.

Rozmiar opon innych modeli Mercedesa