Opony do samochodu Mercedes CLA

Mercedes CLA to reprezentant aut kompaktowych z segmentu C, należący do półki premium - czyli samochodów luksusowych. Pod względem stylistycznym jest to młodszy brat Mercedesa CLS. Jego wyjątkowość polega między innymi na tym, że odznacza się on jednym z najmniejszych współczynników Cx, czyli oporu powietrza - ma zdecydowanie niezwykłe, opływowe kształty.

Pierwsza generacja to Mercedes-Benz CLA C117, produkowany w latach 2013-2018. Zbudowany został na platformie podłogowej Mercedesa klasy A. Mercedes CLA I występuje w wersji 4-drzwiowego sedana, ale również 5-drzwiowego shooting brake X118 (od 2014 roku) - czyli nadwozia inspirowanego XIX-wiecznymi pojazdami konnymi służącymi do przewozu myśliwych z ekwipunkiem i upolowanymi zdobyczami. Po faceliftingu w 2016 roku ten wóz w wersji AMG zyskał wyjątkowy silnik 2.0 45 AMG o mocy 381 KM, który uzyskuje przyspieszenie do setki w zaledwie 4,2 sekundy. Od 2017 roku produkowane są modele tej generacji z całkowitym oświetleniem LED, innym kształtem zderzaka, nowym wkładem w tylnych lampach i zmodyfikowaną kierownicą.

Mercedes CLA II, znany również pod kodem fabrycznym C118, to model, którego wersja shooting brake nazwana została X118. W tej edycji zaprezentowano nowy kierunek stylistyczny Mercedesa - agresywny pas przedni z geometrycznymi, skośnymi reflektorami oraz wąskie, wydłużone tylne lampy. Ten wóz jest większy od poprzednika i ma w środku zdecydowanie więcej przestrzeni. Produkowany od 2019 roku Mercedes-Benz CLA C118 dostępny jest również w opcji hybrydowej plug-in z jednostką napędową 1.3 250e o mocy 218 KM. Wśród silników benzynowych najmocniejszym jest 2.0 45 S 421 KM. Dla osób, którym marzy się Mercedes CLA opony renomowanego producenta powinny być jedną z ważniejszych kwestii, gdyż przy takich rozwijanych przez to auto prędkościach muszą one zachowywać się bezbłędnie na każdej nawierzchni.

Rozmiar opon innych modeli Mercedesa