Opony do samochodu Mercedes Klasa V

Mercedes klasa V to auto z segmentu K, czyli osobowy van. Produkowany jest od 1996 roku. Początkowo nosił nazwę Mercedes Vito, później w wersji osobowej – Viano, a w 2014 roku powrócono do pierwotnej nazwy, czyli Mercedes klasy V II generacji. Auto z tego rocznika charakteryzuje się dużym wlotem powietrza i reflektorami w technologii LED, a także wyraźnymi przetłoczeniami na bokach oraz nielakierowanymi plastikowymi zderzakami.

Jest to pojazd 6-osobowy, który opcjonalnie można wyposażyć w 8 siedzeń obitych skórą. Co ciekawe, tylny rząd siedzeń można zmienić na trzyosobową kanapę, a nawet na łóżko z szufladami z boku. Mercedes klasy V II generacji w 2019 roku przeszedł lifting, w wyniku którego zmieniono kształt zderzaków i atrapy chłodnicy, zaś wewnątrz wprowadzono nowe zegary, systemy audi MBUX czy luksusowe dodatki, takie jak np. fotele z funkcja masażu. Kolejną modernizację auto przeszło w 2023 roku. Wówczas przeprojektowano grill i przedni zderzak, a z tyłu umieszczono zespolone lampy LED. Standardowe wyposażenie tego modelu obejmuje między innymi takie innowacje jak system wykrywania zmęczenia kierowcy czy asystent świateł drogowych z czujnikiem deszczu. W testach Euro NCAP model ten zyskał aż 5/5 gwiazdek. Dostępny jest w opcjach: Classic, Avantgarde, Exclusive z podłokietnikiem z lodówką i wentylowanymi fotelami, oraz Marco Polo – wersja kempingowa z kranem, kuchenką, łóżkiem, drewnianą podłogą czy skórzaną tapicerką.

Kierowcy oceniają ten model jako bardzo luksusowy, idealny na dłuższe podróże z większą liczbą pasażerów. Jego najmocniejsze silniki benzynowe i diesla osiągają moc maksymalną nawet 190 KM. Od 2019 roku produkowana jest także elektryczna odmiana tego pojazdu, czyli Mercedes EQV o mocy 204 KM. Ten wyjątkowy, luksusowy van jest dostępny także w wersji Długi i Extra Długi, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie go do indywidualnych potrzeb.

Rozmiar opon innych modeli Mercedesa