Opony do samochodu BMW X4

BMW X4 to model nowoczesnego SUV-a coupe klasy średniej, należący do segmentu I. Marka BMW określa go jako "SAC - Sport Activity Coupe", czyli nieco złagodzoną wersję SUV-a w wersji sportowej. BMW X4 I generacja, znany również jako BMW G01, to model produkowany w latach 2014-2017. W standardzie znajdziemy tu m.in. 8-biegową skrzynię automatyczną z łopatką zmiany biegów, lub 6-biegową manualną. Performance Control, czujniki parkowania, reflektory ksenonowe i światła przeciwmgłowe w technologii LED, sportowy układ kierowniczy ze zmiennym przełożeniem, asystenta parkowania i wiele innych.

Drugą generację tego modelu produkuje się od 2018 roku. Jest ona znana jako BMW X4 II albo BMW G02. To model bardzo nowocześnie wyposażony - w wyświetlacz head up, 10,25-calowy ekran dotykowy, czy supernowoczesny system iDrive z funkcją rozpoznawania gestów. Na tyle nadwozia miejsce na tablicę rejestracyjną znajduje się na zderzaku. Auto wyróżnia się wysoką maską - z dużą, czarną atrapą chłodnicy i masywnymi wlotami powietrza, a także reflektorami z podwójnym wypełnieniem w kształcie heksagonu. Co drzemie pod maską tego SUV-a coupe zmodyfikowanego w wyniku liftingu w 2021 roku? To silniki benzynowe: 2.0 201 184 KM lub 2.0 30i 245 KM, a także diesla - 2.0 20d 190 KM lub 3.0 30d 286 KM.

Supernowoczesne wyposażenie i mocne jednostki napędowe sprawiają, że jest to auto dobre na dłuższe trasy, podczas których kierowcy zależy przede wszystkim na prędkości. Średnie zużycie paliwa w dieslu 190-konnym szacuje się na 6,8 l/100 km, co jest dobrym wynikiem jak na auto tej klasy. Gdy wybierze się BMW X4 opony na zimę warto dopasować również z najwyższej półki, by gwarantowały właściwą przyczepność podczas dynamicznej jazdy po mieście i poza nim.

Rozmiar opon innych modeli BMW