Opony do samochodu BMW X1

BMW X1 to przedstawiciel crossoverów SUV z grupy premium, czyli segmentu I. Wśród aut produkcji BMW oznaczonych literką X jest on modelem najmniejszym. Dopiero w drugiej generacji stworzono auto, które rozmiarami przypomina SUV-a nieco lepiej. BMW X1 E84 (I generacja) powstał w 2009 roku i był produkowany do 2015 roku. W 2012 roku zaliczył facelifting. Nowsze BMX X1 I generacja (E84) mają do wyboru mocne jednostki napędowe, w tym na przykład benzynową xDrive 28i 245 KM lub diesla xDrive 25d 218 KM. Dodatkowo można wybrać skrzynię biegów manualną 6-biegową oraz automatyczną 8-biegową, a nawet rodzaj napędu – w mocniejszych modelach dostępny jest napęd na 4 koła, w tych z mniejszymi silnikami – na tył.

BMW X1 II (2 generacja) został fabrycznie oznaczony jako F48. A zatem, BMW X1 F48 to wyższy i szerszy, ale za to krótszy następca auta poprzedniej generacji. Produkowano go w Niemczech w Regensburgu od 2015 roku. Platforma, którą wykorzystano do jego budowy, to UKL2 z napędem na oś przednią, taka jak w Mini należących do koncernu BMW. Jakie jest standardowe wyposażenie tego SUV-a? Bogate, jak we wszystkich autach BMW, w końcu należą one do klasy premium. Znajdziemy w nim więc na przykład dachowy bagażnik, sterowaną elektrycznie tylną klapę, 17-calowe felgi oraz system iDrive w wersji 6,5 cala. Czym on jest? To system informacyjno-multimedialny montowany na pokładzie auta, służący do sterowania wieloma funkcjami, m.in. nawiewem, radiem, nawigacją, oraz do informowania o niektórych parametrach.

Również w testach NCAP dotyczących bezpieczeństwa, ten model zdobył pięć gwiazdek, co daje mu mocną pozycję wśrópojazdów, które dobrze znoszą zderzenia. BMW X1 F48 produkowany jest po 2020 roku również w wersji plug-in, to znaczy, że samochody te dysponują jednostką hybrydową o pojemności 1.5 25e i mocy 220 KM. Pomimo sporych możliwości (6,8 sek. do 1000km/h), to auto dość oszczędne, jak na SUV-a – wybierając tryb elektryczny przez 54-57 km można osiągnąć spalanie na poziomie1,9l/100km, jak obiecuje producent. Opony do BMW X1 o odpowiedniej przyczepności pozwolą jechać szybko i bezpiecznie nawet przy trudniejszych warunkach.

Rozmiar opon innych modeli BMW