Opony do samochodu BMW X7

BMW X7 to całkowicie nowy model tego producenta, który nie ma poprzednika. Należy do największych i najbardziej luksusowych SUV-ów - ma 5151 mm długości i aż 2000 mm szerokości. Oprócz rozmiarów, BMW X7 wyróżnia się tak że kanciastą sylwetką, bardzo dużą atrapą chłodnicy, niemal poziomymi, masywnymi reflektorami i wieloma chromowanymi elementami. W środku może zmieścić się od 5 do 7 osób, w standardzie to auto ma bowiem aż 3 rzędy foteli - każdy wyposażony w podłokietniki, uchwyty na kubki i gniazda USB.

Wewnątrz znaleźć można skórzaną tapicerkę, dach panoramiczny, system rozrywki dla pasażerów tylnych siedzeń, czy czterostrefową klimatyzację. W testach NCAP model ten otrzymał oczywiście 5 gwiazdek, nie tylko ze względu na gabaryty, ale również na liczne systemy bezpieczeństwa, które w nim zamontowano. Samochód w standardzie wyposażono w asystenta pasa ruchu, ochronę przed zderzeniami bocznymi, system ostrzegania przed jazdą pod prąd i wiele innych.

Pod maską tego kolosa drzemią oczywiście mocne silniki. BMW X7 M50dX ma diesla o mocy aż 400 KM, w benzynie można wybrać M50i X o mocy nawet 530 koni, albo 3.0 40i 381 KM w samochodach produkowanych po 2022 roku. Każda jednostka obsługiwana jest przy pomocy skrzyni biegów Steptronic automatycznej 8-biegowej. Dostępna jest również hybryda tego modelu z silnikiem 40d Mild-Hybrid o mocy około 340 KM. Jeśli chodzi o opony BMW X7 będzie wymagało tych z górnej półki, dopasowanych do 20-calowych obręczy. Auto nie należy do najbardziej oszczędnych, czego można się spodziewać po gabarytach i mocach - pali średnio około 13,6 l/100 km. Trzeba jednak przyznać, że jest to auto najwyższej klasy, gwarantujące maksimum komfortu podczas jazdy w każdych warunkach, co zdecydowanie przyda się na przykład osobom często podróżującym z rodziną za granicę.

Rozmiar opon innych modeli BMW