Opony do samochodu Seat Arona

Seat Arona to osobowy crossover z segmentu B, czyli aut miejskich wytwarzany do 2017 roku. To kontynuacja serii Seata bazującej na nazwach geograficznych – Arona to jedna z gmin na Teneryfie. Pod względem stylistycznym ten model prezentuje się bardzo ciekawie. Pięciokształtna atrapa chłodnicy ciekawie koresponduje z trójkątnymi reflektorami i wyraźnymi przetłoczeniami, zarówno na masce, jak i w linii bocznej. Lekko opadająca linia dachu z relingami łączy się w ostatnim słupku skośnie z dolna krawędzią szyb bocznych, co daje bardzo intrygujący, oryginalny efekt.

Pojazd ten dostępny jest w pięciu wersjach napędowych. Trzy silniki benzynowe to 1.0 Eco TSI o mocach 95 i 115 KM oraz 1.5 TSI 155 KM. Z kolei silniki wysokoprężne to 1.6 TDI o mocach 90 i 115 KM. Sterowanie odbywa się przy pomocy 5- lub 6-biegowej manualnej, a także 7-biegowej skrzyni biegów DSG. Samochód dostępny jest w pięciu wersjach wyposażenia. W standardzie znaleźć można systemy ABS, ESC, ASR, EDL, BAS oraz HBA, 6 poduszek powietrznych, system Front Assist z awaryjnym hamowaniem, kontrolę ciśnienia w oponach, 5-calowy monochromatyczny ekran dotykowy w systemie audio, 16-calowe felgi i inne udogodnienia. Najbogatsza wersja czyli Xcellence posiada dodatkowo czujniki cofania, podgrzewane zewnętrzne lusterka, system bezkluczykowy, system audio, czujnik zmierzchu, opóźnione wyłączanie świateł, czy fotochromatyczne lusterko wsteczne.

Użytkownicy opisują Seata Arona jako auto przestronne, ładne i dobrze wykończone, łatwe w manewrowaniu, a przy tym oszczędne w utrzymaniu i w ciekawej gamie kolorystycznej.

Rozmiar opon innych modeli Seata