Opony do samochodu Seat Toledo

Seat Toledo to samochód, który w okresie swojej produkcji od 1991 roku przeszedł wiele metamorfoz. Początkowo Seat Toledo I generacji był to 5-drzwiowy liftback z segmentu C, czyli klasy średniej niższej. Charakteryzował się zwartym pasem przednim z wąskimi reflektorami i niewielką atrapa chłodnicy, a także lampami tylnymi, które układały się w jedną długa linię i okalały tablicę rejestracyjną. Oferowany był w dziewięciu wersjach wyposażeniowych oraz z bogatą gamą silników benzynowych i diesla.

Seat Toledo II generacji produkowany w latach 1998-2005 to 4-drzwiowy sedan z segmentu C, o nieco bardziej opływowych kształtach, z zaokrąglonymi krawędziami szyb bocznych, reflektorami i zderzakami. Lista jego jednostek napędowych jest nieco krótsza niż u poprzednika – najmocniejsza benzynowa 1.8 ma 180 KM, a wysokoprężna 1.9 TDI 150 KM. Seat Toledo III generacji to już minivan segmentu C, można zatem powiedzieć, że każda generacja tego modelu przynosi nowy rodzaj nadwozia. Produkowano go w latach 2004-2009 i przypominał nieco wydłużoną wersję Seata Altea.

Seat Toledo IV generacji to z kolei 5-drzwiowy liftback, którego można zaliczyć do segmentu B+, czyli podwyższonej klasy aut miejskich małowymiarowych. Produkowany był w latach 2012-2018. Jego nadwozie zyskało nieco bardziej dynamiczne kształty, atrapa chłodnicy z chromowanymi wstawkami stała się bardziej zbliżona do nowoczesnych modeli marki, a w 2015 roku unowocześniono dodatkowo niektóre elementy wnętrza. Kupujący do wyboru ma cztery jednostki benzynowe, z czego najsilniejsza to 1.4 TSI 122 KM oraz dwie wysokoprężne, z największą 1.6 TDI Ecomotive o mocy 105 KM. Choć Seat Toledo 4 serii nie szokuje swoim wyglądem, jest dobrym wyborem dla poszukujących wygodnego, przestronnego i ekonomicznego auta dla rodziny o stosunkowo niewielkich rozmiarach.

Rozmiar opon innych modeli Seata