Opony do samochodu Seat Leon

Seat Leon to samochód osobowy segmentu C, czyli klasy średniej niższej, wytwarzany od 1999 roku. Zbudowany został na płycie podłogowej współdzielonej z Audi A3 oraz VW Golfem IV. Dostępny jest w wersji 4-drzwiowego sedana (znanego tak naprawdę jako inne wcielenie Seata Toledo) i 5-drzwiowego hatchbacka. Do dość szerokiej standardowej oferty jednostek napędowych w 2000 roku dołączyła benzynowa 2.8 o mocy 204 KM, a w 2002 roku wypuszczono na rynek sportową odmianę Seat R z silnikiem o mocy aż 225 KM. Seat Leon I generacji sprzedawany był także w wersjach z silnikami diesla 1.9 TDI o maksymalnej mocy 150 KM.

Seat Leon II generacji produkowany był w latach 2005-2012, jako 5-drzwiowy hatchback. Zaprojektował go włoski projektant Walter de Silva, na płycie podłogowej wspólnej z Audi A3, Skodą Octavią i VW Golfem V. Wyróżnia się on bardziej obłymi kształtami, reflektorami przednimi i tylnymi w migdałowatym kształcie oraz delikatnymi przetłoczeniami na bokach. W 2009 roku model ten przeszedł facelifting, w wyniku którego zyskał nowy kształt zderzaków, grilla i reflektorów, inną kierownicę oraz zmienioną konsolę środkową. W szerokiej gamie silników benzynowych można było znaleźć m.in. wersję Seat Limited Edition 2.0 TFSI o mocy aż 310 KM, a wśród wysokoprężnych najmocniejszą jednostką była 2.0 TDI DPF FR o mocy 170 KM. Seat Leon III generacji wytwarzany w latach 2012-2020 występuje w wersji 5- i 3-drzwiowego hatchbacka. Charakteryzuje się wyraźniejszymi przetłoczeniami, nadającymi mu bardziej sportowego charakteru, oraz ostrzejszym kształtem reflektorów.

Seat Leon IV generacji to model produkowany po 2020 roku, o dużo bardziej dynamicznej sylwetce. Tylne reflektory połączono w jedną wyrazistą linię, zaś przednim nadano bardziej agresywnego kształtu, który lepiej współgra z pięcioboczną atrapą chłodnicy. W tej serii zredukowano nieco ofertę silników benzynowych – najmocniejszy to 2.0 TSI o mocy 190 KM, wśród wysokoprężnych najlepszy to 2.0 TDI Cr o mocy 150 KM DSG. Do gamy dołączyły też układy hybrydowe, w tym charakterystyczny 1.4 e-HYBRID 204 KM DSG (PHEV).

Rozmiar opon innych modeli Seata