Opony do samochodu Seat Cordoba

Seat Cordoba to auto osobowe należące do miejskich z segmentu B, produkowane w latach 1993-2009. Pod względem konstrukcyjnym jest ono bliskie Seatowi Ibizie, ale też VW Polo. Seat Cordoba I generacji produkowany do 2002 roku występował jako 2- i 4-drzwiowy sedan oraz 5-drzwiowe kombi. Charakteryzowała się ona dość kanciastymi kształtami. Najmocniejszą wersją silnikową była odmiana Cupra rozwijająca nawet 150 KM. Bardzo rzadko można ją spotkać na rynku polskim, ponieważ jednostki 1.8 i 2.0 nigdy nie były sprzedawane w tutejszych salonach.

Seat Cordoba II generacji został po raz pierwszy pokazany światu w 2002 roku. To model o bardziej opływowych kształtach, występujący wyłącznie jako 4-drzwiowy sedan. Dostępny jest w wersji z 4-biegową automatyczną oraz 5- i 6-biegową manualną skrzynią biegów. Najmocniejszy silnik tej serii to benzynowy o pojemności 2.0 rozwijający 115 KM, oraz wysokoprężny 1.9 TDi 131 KM.

Seat Cordoba to model auta przez użytkowników oceniany jako oszczędny, zarówno pod względem spalania, jak i stylistycznie. Charakteryzuje się prostą sylwetką oraz subtelnym designem w środku. Należy do stosunkowo mało awaryjnych, a zatem doskonałych, jeśli poszukuje się czegoś z drugiej ręki niedrogiego w zakupie, ale też w eksploatacji. Duży bagażnik 485 l świetnie sprawdzi się również w przypadku dłuższych rodzinnych wypadów. W testach NCAP model ten zdobył 4 gwiazdki, co pozwala uważać go za stosunkowo dobry wybór do codziennego użytku.

Rozmiar opon innych modeli Seata