Opony do samochodu Seat Ibiza

Seat Ibiza to najstarszy, a przy tym najpopularniejszy model Seata. Produkuje się go od 1985 roku, jako miejski hatchback w segmencie B. Seat Ibiza (I generacja) został stworzony przez Hiszpanów w kooperacji z marką Fiat, natomiast kolejne generacje produkował już Volkswagen po przejęciu marki. Warto zwrócić uwagę, że wszystkie modele Seata nazywane są niczym hiszpańskie miasta lub ważne punkty na mapie Hiszpanii, dzięki czemu wpadają w ucho i dają się zapamiętać. Seat Ibiza pierwszej generacji produkowany był od 1984 do 1993 roku. Cieszył się sporym zainteresowaniem wśród nabywców w Polsce z uwagi na niską cenę. Dostępny był w wersji z silnikiem benzynowym, a jego maksymalne parametry w autach produkowanych w latach 1991-1993 to silnik 1.7 mający 100 KM.

Seat Ibiza II generacja produkowany w latach 1993-2002 powstał na platformie podłogowej Volkswagena. Miał również wiele innych rozwiązań zaczerpniętych od aut marki Volkswagen, ponieważ to właśnie od tego modelu rozpoczyna się ich produkcja pod tym szyldem. Seat Ibiza II wciąż zachwyca jaskrawą kolorystyką nadwozia i sportowym charakterem. W 1999 roku ta generacja przeszła facelifting. Produkowany od 2001 do 2008 roku Seat Ibiza III dostępny był w opcji silnika benzynowego (z maksymalnymi parametrami 2.0 i Sport i 115 KM, oraz diesla z silnikiem 1.9 TDI FR i 160 KM w modelach z lat 2004-2008. Trzecie pokolenie Seata Ibizy było produkowane również w usportowionych wersjach FR i Cupra. To trzykrotny zdobywca nagrody na najlepsze auto magazynu "What Car?" oraz tytułu Samochodu Roku 2003.

IV generacja Seat Ibiza wypuszczana od 2008 do 2017 roku to model o bardzo unowocześnionej stylistyce nadwozia, będącej zasługą projektanta Luca Donckerwolke. Dwukrotny facelifting, w 2012 i 2015 roku dał mu jeszcze bardziej sportowy charakter. Po raz pierwszy, w 2010 roku, wypuszczono również wersję kombi tego modelu. Seat Ibiza V generacja to modele produkowane od 2017 roku. W tej serii auta zyskały szerszy rozstaw osi, większą szerokość oraz bardziej pojemny bagażnik. To pokolenie, które zdecydowanie sprawdzi się w przypadku kierowców poszukujących dobrego i przestronnego auta miejskiego o nowoczesnej linii i dobrych osiągach. Gdy zainwestuje się w dobre opony, Seat Ibiza z pewnością odwdzięczy się za ich założenie bezpieczną i komfortową jazdą.

Rozmiar opon innych modeli Seata