Opony do samochodu Seat Altea

Seat Altea to minivan segmentu C, produkowany w latach 2004-2015. Zbudowano go na płycie podłogowej PQ35, identycznej jak ta, która posłużyła do produkcji Audi A3, Seata Leona, VW Golfa V czy Tourana. Seat Altea to charakterystyczne pojazdy z subtelnym, falistym przetłoczeniem na bokach oraz przednimi reflektorami w kształcie migdałów. W 2006 roku zaprezentowano model Seat Altea XL – o wydłużonym tyle i większej pojemności bagażnika. W testach Euro NCAP pojazd ten zyskał aż pięć gwiazdek, co zdecydowanie czyni go bardzo dobrym wyborem dla kierowców poszukujących naprawdę bezpiecznego auta na dłuższe trasy. Wśród silników benzynowych najmocniejszą jednostka jest 2.0 TSI o mocy 200 KM, a wśród wysokoprężnych – 2.0 TDI 170 KM.

Facelifting auto przeszło w 2009 roku i zyskało w jego wyniku inny kształt zderzaków, grilla oraz reflektorów, co uczyniło go bardziej nowoczesnym. Moc silnika 2.0 TFSI zwiększono z 200 do 211 KM. Dzięki większej tylnej szybie oraz przeprojektowanej konsoli środkowej i kierownicy, prowadzenie tego modelu jest dużo wygodniejsze.

Seat Altea cieszy się opinię dużego, wygodnego i ekonomicznego pojazdu rodzinnego o mocnych silnikach – idealnego również na dłuższe i bardziej wymagające trasy. Ciekawym modelem jest uterenowiony Freetrack – z charakterystycznymi nakładkami na błotnikach i nadkolach, większymi felgami 17" oraz dwiema końcówkami układu wydechowego. To dobry wybór dla tych, którzy potrzebują auta będącego połączeniem przestronności vana z możliwościami SUV-a.

Rozmiar opon innych modeli Seata