Opony do samochodu Nissan Qashqai

Nissan Qashqai to auto należące do segmentu pojazdów określanych jako kompaktowy SUV. Jego oryginalna nazwa wzięła się od plemienia Kaszkajów – nomadów z Iranu. Cechuje go wyjątkowa, nowoczesna linia nadwozia oraz bardzo dobre parametry, które sprawiły, że samochód ten bardzo dobrze rozszedł się wśród nabywców. To auta odznaczające się nie tylko dynamicznym wyglądem, ale również ciekawą kolorystyką – dostępne są modele w kolorze czerwonym, niebieskim czy pomarańczowym, które zdecydowanie wyróżniają się na ulicach.

Nissan Qashqai I generacja produkowany był od 2007 do 2013 roku. Powstał na bazie platformy podłogowej Nissana C wyprodukowanego we współpracy z Renault. W Japonii i Australii sprzedawano go pod nazwą Nissan Dualis, a w USA – Nissan Rogue. W 2010 roku Nissan Qashqai I przeszedł facelifting. II generacja Nissan Qashqai produkowana była w latach 2014-2021. Stylistycznie nawiązuje ona do prototypu Hi Cross Concept, zaś bazuje na platformie podłogowej Nissan CMF, podobnie jak w pierwszej serii stworzonej przy współpracy z Renault. W 2017 roku ten model przeszedł facelifting. Dostępne silniki benzynowe to: 1.3 DIG-T w opcjach: 115, 140, 158 i 160 KM, a także 1.6 DIG-T 160 KM. Natomiast silniki diesla to: 1.5 dCi w wersji 110 i 115 KM, 1.6 dCi 130KM oraz 1.7 dCi 150 KM.

III generacja Nissan Qashqai produkowana od 2021 roku to modele, które dostępne są tylko w wersji benzynowej z silnikiem 1.3 DIG-T MHEV 140 lub 158 KM charakteryzującym się bardzo dobrymi osiągami podczas przyspieszania. To auto wyróżniające się licznymi parametrami poprawiającymi bezpieczeństwo jazdy. Samo dostosowuje siłę hamowania awaryjnego lub hamuje, gdy kierowca nie reaguje na zagrożenie, kontroluje trzymanie się swojego pasa ruchu, monitoruje martwe pole i ma wiele innych przydatnych funkcji. Gdy założy się dobrej jakości opony Nissan Qashqai będzie świetnym kompaktowym SUV-em do miasta, ale również w dalsze trasy.

Rozmiar opon innych modeli Nissana