Opony do samochodu Nissan Note

Nissan Note na początku, czyli w 2006 roku, gdy powstał, był oferowany jako miejski minivan (segment B). Nissan Note I generacji był wyróżniającym się modelem auta. Wąska atrapa chłodnicy lekko wygięta ku górze świetnie współgrała z reflektorami - dużymi i o kształcie trójkąta. Tylna szyba poprowadzona została w nietypowy sposób - jej tylna część to linia biegnąca skośnie ku górze, przez co tylny słupek ma kształt prostokąta z wierzchołkiem u góry. Tworzy to bardzo ciekawy design tylnej części. Prostokątna szyba bagażnika w połączeniu z prostopadle ściętym tyłem nadwozia zostały udekorowane tylnymi lampami w postaci wąskiego słupka zachodzącego częściowo na dach i górną część boczną, na kształt odwróconej litery L.

Nissan Note II generacja produkowany w latach 2013-2016 to już zupełnie inne auto. Minivana zastąpił całkowicie 5-drzwiowy hatchback, reprezentujący małe auta miejskie z segmentu B. Jego pas przedni wyróżnia się spośród innych pojazdów charakterystycznie, łukowato wygiętą atrapą chłodnicy, która płynnie łączy się z reflektorami przednimi - dużymi, o geometrycznych kształtach, idącymi po skosie. Ale oryginalny design tego samochodu to nie wszystko. Na wygodną jazdę miejską pozwalają mu także różne typowo konstrukcyjne rozwiązania. Najmocniejszy silnik benzynowy tego auta to 1.2 DIG-S 98 KM, a diesla - 1.5 dCi 90 KM. Niskie osiągi przekładają się na mniejsze spalanie - wynosi ono średnio 6.1 l benzyny lub 4.2 l oleju napędowego na 100 km.

O tym, że jest to auto typowo miejskie świadczy także dobra, choć nie rewelacyjna ocena 4/5 w testach zderzeniowych. Trzeba jednak przyznać, że jest to auto stosunkowo tanie, oszczędne i o niewielkich rozmiarach. Jeśli dopasuje się dobre zimowe opony Nissan Note będzie świetnym samochodem do jazdy na co dzień przez wszystkie pory roku. Kierowcy oceniają ten model jako bardzo dynamiczny, oszczędny i przestronny - szczególnie na tylnej kanapie, gdzie swobodnie można zainstalować dwa foteliki dla dzieci.

Rozmiar opon innych modeli Nissana