Opony do samochodu Nissan X-Trail

Nissan X-Trail to model samochodu o charakterze sportowo-użytkowym, zaliczany również do segmentu I wśród kompaktowych SUV-ów. Jego pierwsza generacja powstała w latach 2001-2007, z charakterystycznym dla tego modelu umieszczeniem zegarów w centralnej części kokpitu. Silniki pierwszego pokolenia to benzyna, z których najmocniejszy to 2.5 i 16V 165KM oraz diesel – 2.2 Di 136 KM. W 2002 roku zaprezentowano Nissana X-Trial GT Turbo o mocy aż 280 KM. Nissan X-Trial wyróżnia się spośród innych Suv-ów lekko kanciastymi, terenowymi kształtami, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Tylne lampy mają postać długich wąskich słupków umieszczonych wzdłuż szyby bagażnika. Sam bagażnik o pojemności 410 l przy rozłożonych siedzeniach, zaopatrzony jest również w szyby boczne będące przedłużeniem szyb przy tylnych siedzeniach.

Nissan X-Trial II z lat 2008-2013 dostępny jest w wersji z 6-biegową skrzynią manualną lub automatyczną CVT. Nieco zmodyfikowano tu ofertę silników – najmocniejszy benzynowy to 2.5 169 KM, a diesla 2.0 dCi 173 KM. W 2014 roku wypuszczono natomiast na rynek nowa serię – Nissan X-Trail III. To auto o całkowicie zmienionej atrapie chłodnicy, która teraz układa się na kształt odwróconego trapezu i tworzy ciekawy stylistycznie przód z reflektorami w kształcie rozłożonych skrzydeł. Nowy X-Trail z 2022 roku to amerykański model Rogue z napędem hybrydowym, którego moc szacuje się na 190 KM.

Model ten w testach zderzeniowych NCAP otrzymywał 4 gwiazdki przez pierwsze dwie generacje, natomiast od roku 2014 jest to już pięć gwiazdek. Gdy wybiera się Nissan X-Trail opony wysokiej jakości powinny być jedną z ważniejszych rzeczy, o które należy zadbać, aby w pełni wykorzystać terenowe właściwości tego samochodu.

Rozmiar opon innych modeli Nissana