Opony do samochodu Nissan Micra

Nissan Micra to przedstawiciel typowych samochodów z segmentu B – małych, miejskich hatchbacków. Mniejszym w historii marki był jedynie produkowany przez krótki okres Nissan Pixa. Niccan Micra I produkowany był w latach 1982-1992. Ten 3-drzwiowy hatchback o kanciastych rysach sprzedany został w ponad 340 tysiącach egzemplarzy.

Nissan Micra II generacji z lat 1992-2002 to również 3-drzwiowy hatchback o nieco większych osiągach i linii nadwozia przeprojektowanej tak, aby stała się łagodniejsza, bardziej zaokrąglona. W latach 2003-2010 produkowano trzecią generację tego modelu, o dużo bardziej nowoczesnym designie. Wprowadzono tu również 5-drzwiowego hatchbacka, a także wersję cabrio. Nissan Micra IV (4 generacja) zaczął powstawać w roku 2010, już wyłącznie jako 5-drzwiowy hatchback. W 2013 postawiono na facelifting tej opcji Micry, z dostępnymi dwiema jednostkami silnikowymi: przy pojemności 1.2 dostępny jest model 80-konny lub DIG-S 98 KM. Co ciekawe, w Indiach ten samochód był sprzedawany jako Renault Pulse, a w innych częściach Azji jako Nissan March.

V generacja Nissana Micry przynosi spore zmiany stylistyczne i konstrukcyjne. Nissan Micra V produkowany od 2017 roku ma przód stylizowany według koncepcji "V Motion Grille" . Jeśli chodzi o jednostki napędowe, do wyboru jest kilka benzynowych (w tym najmocniejsza 1.0 DIG-T 117 KM i jedna diesla 1.5 DCi 90 KM. W tym modelu zamontowana jest 5-biegowa manualna skrzynia biegów. Nowy Nissan Micra V jest dłuższy i szerszy, ale również niższy od przedstawicieli poprzedniej generacji, dzięki czemu pod względem designu lepiej wpisuje się w trendy swojej epoki. Stalowe felgi 15", system Hill Hold Control zapobiegający stoczeniu się pojazdu ze wzniesienia, system hamowania awaryjnego, komputer pokładowy, światła dzienne LED – to tylko niektóre elementy wyposażenia podstawowego znajdujące się na pokładzie. Gdy dopasuje się odpowiednie opony Nissan Micra będzie doskonałą propozycją dla osób, które poszukują małego, zwrotnego, łatwego do parkowania auta miejskiego.

Rozmiar opon innych modeli Nissana