Opony do samochodu Honda CR-V

Honda CR-V to kolejny przedstawiciel segmentu I, czyli kompaktowy crossover SUV. To auto, wzorowane na modelu Civic, było pionierem Hondy jeśli chodzi o rynek wozów terenowych. Honda CR-V I (1 generacja) produkowana była w latach 1995-2002. Okazała się prawdziwym hitem na rynku terenówek. Dostępna w dwóch wersjach silnika benzynowego 2.0 16V 147 lub 2.0 16V RDI 128 KM. W roku 1999 zmieniono jednostki napędowe, grill i zderzaki tego pojazdu. To charakterystyczny model z orurowaniem na przednim zderzaku i kołem zapasowym umieszczonym z tyłu, na klapie bagażnika. Honda CR-V II generacji z lat 2002-2006 to kontynuacja stylistyki pierwszej generacji, choć z pewnymi unowocześnieniami. Zrezygnowano między innymi z orurowania, pozostawiono jednak charakterystyczne tylne okienko przy bagażniku i charakterystyczny kształt nadwozia. W drugiej serii Honda nieco zmieniła silniki benzynowe, dołożyła również silnik diesla 2.2 TD 140 KM.

III generacja Hondy CR-V przyniosła spore zmiany stylistyczne i nie tylko. Ten SUV stał się niższy i krótszy, ale za to szerszy. Zrezygnowano również z charakterystycznego koła zapasowego na tyle. Honda CR-V III produkowana była w latach 2006-2012, a w 2010 roku zaliczyła facelifting. IV generacja, która pojawiła się na rynku w 2012 roku była produkowana na platformie CR-V III. Facelifting miał miejsce w 2014 roku.

Honda CR-V V generacji, wypuszczona z fabryki po raz pierwszy w 2018 roku, to przykład niezwykle praktycznego auta. Zwiększono tu nie tylko rozstaw osi, ale również prześwit i nadwozie. Model ten dostępny jest również w wersji 7-osobowej, a to dzięki przeprojektowaniu wnętrza oraz zmianie kształtu zbiornika paliwa. Produkowane od 2022 roku Hondy CR-V po faceliftingu, to modele hybrydowe z silnikiem 2.0 i-MMD o mocy 184 KM. Dobierając odpowiednie opony do Hondy CR-V można zyskać wysokiej klasy, oszczędne i rodzinne auto terenowe, które doskonale radzi sobie zarówno w mieście, jak i w trudniejszym terenie.

Rozmiar opon innych modeli Hondy