Opony do samochodu Honda HR-V

Honda HR-V to intrygujący miejski crossover z segmentu B. Wyróżnia się wąską atrapą chłodnicy i klinowatymi, zadartymi ku górze reflektorami przednimi, a także charakterystycznym tyłem. Honda HR-V I generacji produkowana w latach 1999-2006 miała prostokątną, ścięta klapę bagażnika z przeszkleniem oraz światłami ustawionymi w słupku wzdłuż jego szyby. Dostępna była w wersji benzynowej 105- i 124-konnej.

Honda HR-V II generacji to już model o zupełnie odmienionym designie. Wyróżnia się bardziej obłą sylwetką, z zaokrągloną linią szyb bocznych. Wielokształtne reflektory tylne umieszczono pod szybą bagażnika. Pas przedni również zmienił swój wygląd – stał się bardziej drapieżny dzięki atrapie chłodnicy zintegrowanej ze światłami wyginającymi się łukowato ku górze. Po raz pierwszy te serię zaprezentowano w 2013 roku. Dostępna jest w dwóch wersjach benzynowych – z silnikiem 1.5 131 KM oraz 1.8 138 KM, a także wysokoprężnym 1.6 120 KM. Do wyboru nabywcy mają 6-biegową skrzynię manualną lub bezstopniową CVT.

Honda HR-V III generacji w Polsce dostępna jest jedynie w postaci hybrydy z silnikiem wolnossącym o maksymalnej mocy 107 KM oraz elektrycznym 131 KM, i automatyczną skrzynią biegów eCVT. To innowacyjny model, w którym po złożeniu siedzeń do pionu można uzyskać efekt płaskiej podłogi, tzw. Magic Seats. To niezwykle oszczędne auto o wyjątkowym, dynamicznym designie, które świetnie sprawdzi się przede wszystkim jako wóz dla dużych rodzin do jazdy miejskiej, a także do przewożenia większych ładunków, na przykład roweru czy mniejszych mebli.

Rozmiar opon innych modeli Hondy