Opony do samochodu Honda Jazz

Honda Jazz to przedstawiciel typowych osobowych aut miejskich z segmentu B, zaliczany również do minivanów. To pjazd z bogatą historią – pierwsze Jazzy produkowano już w 1981 roku w Japonii. Druga generacja Hondy Jazz z lat 2002-2008 to już model o dużo bardziej subtelnych rysach, nowoczesnym wyglądzie i oczywiście wyposażeniu. Dwa silniki benzynowe do wyboru, w tym mocniejszy 14 83 KM w tym 5-drzwiowym hatchbacku dają wóz, który dobrze sprawdzi się w codziennym użytkowaniu w mieście, również jako środek transportu dla rodziny z dziećmi.

Honda Jazz III (3 generacja) z lat 2008-2015 zyskała nieco bardziej owalne, jajowate kształty, ale również dynamiczną linię nadwozia. W trzeciej generacji dostępne są oprócz dwóch silników benzynowych też wersje hybrydowe 1.3 IMA 88 KM. IV edycja produkowana w latach 2015-2020 to przede wszystkim mocniejszy silnik benzynowy 1.3i-VTEC 102 KM. Honda Jazz V (5 generacja) to samochody wytwarzane od 2020 roku. Crosstar i Minivan to wersje Hondy Jazz z silnikiem hybrydowym 1.5 i-MMD 109 KM dostępne po 2020 roku, różniące się między sobą nieznacznie linią nadwozia. Honda Jazz V Hybrid może przejechać nawet 864 km na jednym baku i generuje bardzo niewielką emisję CO2 do atmosfery. Co ciekawe, ta sypernowoczesna hybryda z układem napędowym eHEV ładuje się sama – nie ma zatem potrzeby podłączania jej do źródła zewnętrznego zasilania.

Piąta generacja to również bardzo pojemne auta i stylowy, miejski design. Dodatkowo, dzięki specjalnej aplikacji MyHonda można między innymi zdalnie blokować lub odblokowywać auto a nawet lokalizować jego położenie. Cyfrowy system pomocy drogowej gwarantuje kontakt po kolizji lub awarii, pomagający zwiększyć poczucie bezpieczeństwa kierowcy i zapewnić mu właściwą pomoc. Honda Jazz V generacji to auto doskonałe na długie trasy – dzięki ergonomicznym podgrzewanym fotelom i silnikowi hybrydowemu przyjaznemu dla środowiska. Gdy dopasuje się dobre opony Honda Jazz stanie się niezwykle komfortowym pojazdem doskonałym zarówno do miasta, jak i na podmiejskie wycieczki.

Rozmiar opon innych modeli Hondy