Opony do samochodu Honda Accord

Honda Accord to model samochodów klasy średniej produkowany przez słynny japoński koncern aż od 1976 roku – doczekał się już 10 generacji! I seria to auta o szerokim, podłużnym grillu i dwóch okrągłych reflektorach z przodu, występujące w wersji hatchback i sedan. Honda Accord II z lat 1981-1985 to pojazdy o większych mocach i wyższych przekładniach. III edycja przyniosła zmianę stylistyki na płaski, długi wlot powietrza i reflektory przednie w postaci wąskich pasków, które doskonale pasują do bardzo nisko poprowadzonej maski.

Honda Accord IV pokolenia to rezygnacja z hatchbacków na rzecz 2-drzwiowego coupe, 4-drzwiowego sedana oraz 5-drzwiowego kombi, produkowanych w latach 1989-1993. W V generacji nieco złagodzono rysy tego auta, zamieniając kanciaste kształty na bardziej zaokrąglone. Tę serięprodukowano w latach 1993-1998. Honda Accord VI to przede wszystkim unowocześnienie stylistyki i wzmocnienie jednostek napędowych. Kontynuowanie tego trendu widać wyraźnie przy Hondzie Accord VII generacji – w której najmocniejszy benzynowy silnik ma pojemność 2.4 i-VTEC 16V 190 KM. Dobierając dobre opony do Hondy Accord zyskuje się wygodne, szybkie, ale również komfortowe w prowadzeniu auto również w cięższych warunkach.

Honda Accord VIII z lat 2007-2016 to już auta o dużo wyższej masce i większych rozmiarach w stosunku do poprzedników. Wyróżniają się większymi grillami, nowocześnie zarysowanymi nadwoziami oraz nowoczesnym wyposażeniem. W standardzie można znaleźć m.i.n ABS, EBD, VSP, czy wspomaganie awaryjnego hamowania oraz dwustrefową automatyczną klimatyzację. Honda Accord IX to pojazd zaprezentowany w 2012 roku, produkowany do 2018 roku. Występuje jako 2-drzwiowe coupe i 4-drzwiowy sedan, a najmocniejszy silnik tej wersji to V63.5 SOHC 278 KM. Generacja X, tworzona po 2018 roku, to supernowoczesne 4-drzwiowe sedany o niezwykle łagodnej linii nadwozia, bez wyraźnie wyodrębnionego bagażnika. Można w niej znaleźć między innymi aż 10-biegową przekładnię automatyczną i CVT. Honda Accord X nie jest jednak produkowana z myślą o rynku europejskim.

Rozmiar opon innych modeli Hondy