Opony do samochodu Porsche Panamera

Porsche Panamera to, jak wszystkie auta tej słynnej niemieckiej marki, produkt z klasy wyższej, o bardzo luksusowych parametrach i dużych osiągach. Po raz pierwszy zaprezentowano Panamerę w 2009 roku, jako luksusowe 4-drzwiowe coupe. Porsche Panamera I generacji produkowane było jedynie w tym rodzaju nadwozia, i jak można się spodziewać - pod jego maską można znaleźć naprawdę imponujące silniki. W przypadku najmocniejszych jednostek benzynowych są to 4.8 V8 510 KM, diesla - 3.0 V6 250 KM, ale model ten można dostać również w wersji hybrydowej z silnikiem 3.0 V6 380 KM.

Porsche Panamera II generacja zostało poszerzone o nowy typ nadwozia - shooting brake, czyli rodzaj wyjątkowego kombi. Tę odsłonę zaprezentowano w 2016 roku. Odróżnia się ona od poprzednika między innymi stylistyką. W pierwszej i drugiej edycji reflektory są bardzo do siebie podobne - duże, ustawione pod mocnym skosem na niewielkim wybrzuszeniu, i nadają autu sportowego wyrazu. Znacząco zmieniło się za to tył - lampy zostały mocno zwężone, a całe rysy nadwozia nieco wyostrzono, przez co nowa Panamera zyskuje jeszcze bardziej sportowego charakteru. Fantastyczne osiągi w tym pokoleniu Panamery prezentują silniki hybrydowe - może to być nawet 700 KM (515 kWh) przy pojemności 4.0, w autach produkowanych po 2020 roku. W wersji benzynowej największym silnikiem jest 4.8 V8 550 KM. W Porsche Panamera II 4S deklarowana przez producenta moc w dieslu wynosi aż 422 KM, co jest jednym z najbardziej imponujących osiągów jeśli chodzi o wysokoprężne silniki na rynku motoryzacyjnym.

Funkcja masażu w fotelu, czy podgrzewanie kierownicy w mroźny dzień to oczywiście tylko nieliczne z funkcji, jakie prezentuje to piękne, szalenie wygodne auto. Jeśli chodzi o opony Porsche Panamera na najlepszym możliwym ogumieniu będzie w stanie zaprezentować pełen wachlarz swoich możliwości, również w zakresie utrzymania się na nawierzchni przy gorszej pogodzie i dużej prędkości. Napęd hybrydowy w tym luksusowym pojeździe to coraz częstszy wybór kierowców, którzy myślą o naprawdę dobrym aucie, ale nie chcą szkodzić środowisku, a przy okazji wydrenować swojego portfela na stacji benzynowej.

Rozmiar opon innych modeli Porsche