Opony do samochodu Porsche Taycan

Porsche Taycan to absolutna nowość na rynku, nie tylko gdy chodzi o rok produkcji - 2019 - ale również o technologię. Jest to model, który pod względem designu przypomina wiele innych modeli tego sportowego wozu, jednak występuje jako 4-drzwiowy sedan lub 5-drzwiowy shooting brake (zwany tutaj Cross Turismo), a nie, jak na przykład Porsche 911, jedynie jako 2-drzwiowe coupe. To jednak niejedyna nowość od tego producenta. Model ten wyprodukowano całkowicie od podstaw w wersji elektrycznej. Jest to odpowiedź na wymogi współczesnych odbiorców, którzy poszukują nie tylko szybkich, sportowych, luksusowych wozów, ale również chcą dbać o środowisko, ograniczając emisję spalin.

Porsche Taycan napędzany prądem ma kilka ciekawych silników do wyboru. "Najsłabszy" z nich to Performance o mocy 79.2 kWh oraz 408 KM. Najmocniejszy, Turbo S, rozwija moc aż 761 KM (93.4 kWh)! Prędkość maksymalna tego wozu wynosi nawet 260 km/h. Do setki ten wóz rozpędza się w zaledwie 2,8 sekundy, a na jednym ładowaniu może przejechać nawet 412 km. W 2021 roku wypuszczono jeszcze jedną wersję Porsche Taycan. Wyróżnia się ona najsłabszym z całej gamy silnikiem, mającym "zaledwie" 326 KM i do setki dobiegającym w 5,4 sekundy, jednak spośród wszystkich modeli tej marki jest to jeden z najtańszych wariantów.

Gdy dopasuje się dobrej jakości opony Porsche Taycan z pewnością pokaże, na co go stać - i to przy relatywnie niskich kosztach eksploatacji. Samochody takie jak ten, to typowo luksusowe, sportowe wozy, a jednak Porsche przy konstruowaniu tego modelu zadbało o to, aby zaprojektować go w nieco bardziej praktyczny sposób - w wersji 4- lub 5-drzwiowej, z porządnym bagażnikiem, umożliwiając komfortową jazdę 4 lub 5 osobom. Marka cieszy się tak dużą popularnością, że jeszcze przed premierą zbierała zapisy na nowe Taycany, wymagające przedpłaty 2500 euro. W Polsce znalazło się na nie aż 117 chętnych, z których niemal połowa wybrała najmocniejszą wersję Turbo S. Można więc wywnioskować, że w Polsce nie brakuje miłośników szybkiej, dynamicznej jazdy w towarzystwie aż 761 koni.

Rozmiar opon innych modeli Porsche