Opony do samochodu Porsche Cayenne

Porsche Cayenne to produkowany od 2002 roku SUV klasy wyższej, z segmentu E. Jest wynikiem kooperacji pomiędzy Grupą Volkswagen a Porsche. Luksusowa stylistyka wozu zaczerpnięta od kultowych modeli Porsche w połączeniu z platformą podłogową zapożyczoną od VW Touarega daje w efekcie SUV-a o bardzo charakterystycznej sylwetce. Porsche Cayenne I generacji produkowane w latach 2002-2010 występowało w wielu mocnych wersjach jednostek silnikowych, spośród których najmocniejszym jest benzynowy silnik 4.8 S Turbo Tiptronic 550 KM. W dieslu dostępny jest tylko 3.0D Tiptronic S 240 KM.

Porsche Cayenne II to drobne zmiany stylistyczne i spore zmiany w zakresie dostępnych jednostek napędowych. Wprowadzono tu m.in. sinik benzynowy 4.8 o mocy 570 KM (Porsche Cayenne S Turbo) i diesla 4.2 D 385 KM. Nowością jest silnik hybrydowy 3.0 E-Hybrid 416 KM. Wspomniany wyżej model S Turbo osiąga 100 km/h w zaledwie 4,2 sek., co jest wynikiem o 0,4 sek. lepszym niż w poprzednich modelach. Zastosowano tu również po raz pierwszy w historii marki ceramiczne tarcze hamulcowe.

Porsche Cayenne III generacja produkowane od 2017 roku to modele samochodów szersze i dłuższe od poprzednika, zbudowane na innej platformie Volkswagena. Nowością jest tu także większy bagażnik i tylne lampy połączone w jeden wąski pasek razem z nazwą marki, dzięki czemu Porsche Cayenne 3 generacji jest bardziej upodobnione do najnowocześniejszych modeli marki. Oprócz klasycznego SUV-a tę edycję reprezentuje także SUV-coupe. Produkowany po 2020 roku SUV GTS ma pod maską silnik benzynowy 4.0 V8 460 KM. W sprzedaży jest również Plug-in z silnikiem 4.0 V8 Turbo o mocy aż 680 KM. Biorąc pod uwagę osiągi, gdy wybiera się do Porsche Cayenne opony należy sięgać po te z najwyższej półki, które zagwarantują odpowiednią przyczepność przy tak dynamicznym przyspieszeniu.

Rozmiar opon innych modeli Porsche