Opony do samochodu Mazda 3

Mazdę 3 produkuje się od 2003 roku jako auto z niższej klasy średniej. I seria produkowana w latach 2003-2009 występowała w wersjach nadwozia hatchback, sedan i MPS. Mazda 3 II (2 generacja) z lat 2009-2013 to nieco nowocześniejsza stylistyka, wciąż jednak utrzymana w bardzo stonowanej, charakterystycznej dla Mazdy linii.

Mazda 3 III generacji to już auto o designie, który potwierdza przynależność do nowej ery szybkich, pięknych i modernistycznych samochodów z atrapą chłodnicy w kształcie spłaszczonego plastra miodu i charakterystycznie łukowato wygiętej krawędzi dolnej tylnych szyb. Mazda 3 III generacja to samochód, który produkowano w latach 2013-2018 z silnikami benzynowymi i diesla, przednim napędem i 6-biegową automatyczną lub manualną skrzynią biegów. Mazda 3 IV generacji wytwarzana od roku 2018, to model o jeszcze łagodniejszej stylistyce, nieco niższy od poprzednika.

Mazda 3 IV przyniosła również premierę nowego silnika SkyActiv-X łączącego cechy silnika benzynowego i diesla. W standardowym wyposażeniu można znaleźć felgi aluminiowe Silver 16, elektromechaniczny hamulec postojowy z autoholdem, alarm przeciwwłamaniowy, poduszki powietrzne boczne i kurtynowe, aktywny tempomat MRCC, wspomaganie ruszania na wzniesieniu i wiele innych. 2.0 SkyActiv-G I-ELOOP w benzynie daje moc maksymalną 165 KM, a 1.5 SkyActiv-D dysponuje w dieslu 105 końmi mechanicznymi. Z okazji 100-lecia istnienia marki Mazda wypuściła także limitowaną edycję "100th Anniversary" wyróżniającą się ciemnoczerwonym wnętrzem i perłowobiałym lakierem, a do tego również wiśniowym dachem. Dla osób wybierających samochód Mazda 3 opony z pewnością są ważnym dodatkiem wzmacniającym bezpieczeństwo na drodze, więc nie warto na nich oszczędzać.

Rozmiar opon innych modeli Mazdy