Opony do samochodu Mazda 2

Mazda 2 – model samochodów osobowych należących do segmentu B, czyli aut miejskich. Pierwsza generacja, czyli Mazda 2 I z lat 2003-2007 miała nadwozie, które kierowało ją bardziej w stronę segmentu minivanów. Nie cieszyła się jednak dużym zainteresowaniem, dlatego zamykając produkcję zmieniono również koncepcję konstrukcyjną tego modelu.

MAZDA 2 II (2 generacja), czyli samochody powstałe w roku 2007, produkowana była do 2014 roku. Dwójkę stworzono w kooperacji z Fordem, jako 3-drzwiowego lub 5-drzwiowego hatchbacka. W 2011 pojazd ten zaliczył facelifting, w wyniku którego jego opływowe, okrągłe kształty stały się bardziej nowoczesne – zmieniono między innymi nieznacznie charakter atrapy chłodnicy. Druga generacja Mazdy 2 dostępna była z silnikiem benzynowym 1.3 MZR o mocy 75 KM. Mazda 2 III (3 generacja) produkowana po 2015 roku, to model zaprojektowany zgodnie z koncepcją "Kodo" czyli "dusza ruchu" wraz z Toyotą. Rzeczywiście, Mazdę 2 III można teraz śmiało postawić w katalogu przy innych nowoczesnych, dynamicznych pojazdach. W roku 2015 w Japonii ten pojazd zdobył tytuł Car of the Year. Po faceliftingu w 2020 roku, wskutek którego zwiększył się zdecydowanie grill i stylistyka nadwozia, auto zyskało również nowe jednostki napędowe, w tym 1.5 SKYACTIVE-G M Hybrid 90 KM.

Mazda 2 III dostępna jest również w wersji hybrydowej. Produkowana od 2022 roku wersja cechuje się bardzo odważną stylistyką przedniego zderzaka, nadającą mu groźniejszego, bardziej wyrazistego charakteru sportowego samochodu. Pod maską drzemie silnik 1.5 Hybrid 116 KM, który pozwala na duże oszczędności – według producenta w cyklu mieszanym ten wóz spala 3,8 l/100 km. Na bazie hybrydowej Toyoty Yaris zbudowano ten model głównie z myślą o tym, by uczynić go lżejszym, ale również mniej emisyjnym – spełniającym wyśrubowane europejskie standardy, i tym samym móc wypuścić go na europejski rynek. W standardzie znajduje się m.in. interfejs Android Auto oraz Apple CarPlay oraz monitoring zmęczenia kierowcy. Gdy założy się dobre opony Mazda 2 III generacji będzie dobrym autem na codzienną jazdę po mieście.

Rozmiar opon innych modeli Mazdy