Opony do samochodu Mazda CX-60

Mazda CX-60 to absolutna nowość na rynku. Jest dużych rozmiarów SUV-em z napędem 4x4, który zaskakuje przede wszystkim gamą jednostek napędowych - Mazda CX-60 powstała jako przedstawiciel samochodów w pełni hybrydowych. CX-60 to mocno ścięty tył, niemal poziome tylne lampy, doskonałe proporcje i duża atrapa chłodnicy. W połączeniu z charakterystycznymi przetłoczeniami daje to sylwetkę bardzo dynamiczną, ale jednocześnie elegancką, typową dla Mazdy.

To najmocniejsza hybryda Mazdy - ma 192-konny silnik benzynowy i elektryczny silnik o mocy 136 koni, które razem dają napęd 327 KM. Maksymalna prędkość tego modelu to 200 km/h, a rozpędza się on do setki w 5,8 sekundy, co daje bardzo dobry wynik. Na silniki hybrydowe zdecydowano się oczywiście w trosce o ekologię o obniżoną emisyjność. Mazda CX-60 spala zaledwie 1,5 l benzyny na 100 km. Baterie o pojemności 17,8 kWh pozwalają na przejechanie 63 km po naładowaniu do pełna w trybie elektrycznym. W hybrydowych silnikach diesla można liczyć na jednostki 3.3 e-Skyactiv D 200 KM lub 254 KM.

Wnętrze tego modelu jest bardzo efektownie wykończone i przestronne. Bagażnik 570 litrów przy rozłożonych siedzeniach to dość, aby pomieścić walizki całej rodziny przy dłuższych wyjazdach. Jeśli chodzi o opony Mazda CX-60 najlepiej poradzi sobie na ogumieniu wysokiej jakości na swoich 18-calowych kołach, które zapewni jej właściwą przyczepność nawet przy gorszej pogodzie i sporej prędkości. Mazda CX-60 jest objęta 3-letnią gwarancją z limitem 100 km na wszystkie wersje wyposażenia. Co znalazło się w standardzie? Poduszki powietrzne, w tym również kurtynowe i kolanowe, inteligentne wspomaganie hamowania SBS, wspomaganie w ruszaniu na wzniesieniu, system monitorujący obecność pojazdów w martwym polu, Driver Alert, czyli wykrywanie znużenia kierowcy, Auto Hold, powiadamianie pogotowia ratunkowego po wypadku, bezkluczykowy dostęp, czujnik deszczu i zmierzchu, tryb off-road, 8 głośników, usługi połączone MyMazda, ładowanie 2-fazowe i wiele innych udogodnień, które wspierają komfort prowadzenia pojazdu, ale również wzmacniają systemy aktywne i pasywne bezpieczeństwa kierowcy, pasażerów i pieszych.

Rozmiar opon innych modeli Mazdy