Opony do samochodu Mazda CX-30

Mazda CX-30 to auto produkowane od 2019 roku, jako jeden z najmodniejszych typów nadwozia, czyli kompaktowy crossover, który zdobywa na rynku europejskim coraz większą popularność. Model ten charakteryzuje się masywnym grillem i wąskimi, skośnymi światłami, ale również zaokrągloną sylwetką oraz obłą maską. Zaprojektowano go zgodnie z filozofią stylistyczną Kodo tej marki - mówi ona, że światło i cień mają służyć podkreśleniu dynamicznego charakteru tego pojazdu. Mazdę CX-30 można dostać w wersji 6-biegowej automatycznej i manualnej, ale również w wielu jednostkach napędowych. Są to różne wersje silnika e-Skyactiv-G oraz e-Skyactiv-X, których moc maksymalna to 186 KM. Najlepsze, choć wciąż nie tak imponujące jak w innych modelach przyspieszenie, ma wariant 2.0 e-Skyactiv-X 186 KM - jest to 8,3 sekundy do setki. Na najmniejsze spalanie, na poziomie 5,9 l/100 km można liczyć w przypadku wyboru słabszych silników - 122 KM lub 150 KM.

Maksymalna prędkość bez względu na wersję silnika, w tym modelu wynosi 204 km/h. Model ten należy traktować zatem raczej jako wygodne auto rodzinne, na krótsze i dłuższe wycieczki, które sprawdzi się również w jeździe miejskiej. Każdy model ma 3-letnią gwarancję do 100 000 km. W najtańszej, podstawowej wersji postawiono na 16-calowe koła. Dopasowując do modelu Mazda CX-30 opony warto mieć na uwadze ich konkretne właściwości, pozwalające na uzyskanie jak najlepszych parametrów jazdy również w przypadku śliskiej nawierzchni.

W standardzie tego auta znajdują się m.in.: zestaw naprawczy do kół, ABS, EBD, HLA, SBS, SCBS, EBA, DSC oraz inne systemy wspomagające łatwiejszą jazdę. Do tego warto wspomnieć o systemie wykrywania zmęczenia kierowcy, automatycznym wzywaniu pomocy w razie wypadku, alarmie antywłamaniowym, czujnikach deszczu i zmierzchu, przycisku do uruchamiania silnika i wielu innych detalach. Materiałowa tapicerka w barwie Dark Gray lub beżowej, skórzana kierownica, luksusowe dywaniki, 7-calowy wyświetlacz zegarów, system nawigacji Mazda, czy wyświetlacz head-up na przedniej szybie - to kolejne detale, które świadczą o naprawdę stylowym, nowoczesnym wyposażeniu. Dzięki nim Mazda CX-30 może się okazać strzałem w dziesiątkę, gdy poszukuje się czegoś luksusowego, ale niekoniecznie z najwyższych segmentów.

Rozmiar opon innych modeli Mazdy