Opony do samochodu Mazda CX-5

Mazda CX-5 to przedstawiciel SUV-ów z segmentu I - klasy średniej, produkowany od 2011 roku. Już w 2012 roku ten model zdobył zaufanie nabywców i zyskał tytuł Samochodu Roku. Produkcja pierwszej generacji zakończyła się w 2017 roku. Od tego czasu można podziwiać modele II serii, które zaskakują nie tylko mocą, ale również komfortem bezpieczeństwa, nowoczesnym wyposażeniem oraz bezpieczeństwem. Mazda CX-5 I (1 generacja) była zbudowana na płycie podłogowej Mazda Skyactiv Platform, wspólną również dla modeli Mazda 3 i Mazda 6. Ta edycja dostępna jest w trzech wersjach silników benzynowych, w tym największy to 2.5 Skyactiv-G I-Eloop 192 KM, oraz diesla 2.2 Skyactiv-D 175 KM.

Mazda CX-5 II (2 generacja) również została oparta na filozofii Skyactiv podobnie jak poprzednia, a zyskała jedynie 5 cm więcej jeśli chodzi o wysokość, zatem stylistycznie jest zbliżona do I pokolenia. W przypadku słabszych silników można liczyć na skrzynię biegów manualną i napędem na przednie koła, natomiast dla mocniejszych jednostek zarezerwowano już automat i specjalny napęd na obie osie nazywany w tym modelu i-Activ AWD. Pozwala on reagować w porę na niekorzystne warunki i uruchamiać napęd na tylną oś zanim jeszcze przednie koła wpadną w poślizg. To jednak nie koniec systemów bezpieczeństwa w tym modelu. Asystent Hamowania w Ruchu Miejskim to specjalne czujniki wykrywające to, co dzieje się z przodu pojazdu i przygotowujące go do błyskawicznego hamowania przez kierowcę, a nawet samodzielnego zahamowania, gdy kierowca nie zdąży zareagować. Równie ważny jest system ostrzegania o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu, czy diodowe reflektory LED adaptacyjne, które samoistnie zmieniają te do jazdy dziennej na światła drogowe i przełączają je, gdy wykryją inny samochód w polu widzenia.

To wóz, który potrafi rozwijać spore prędkości, ale przy tym jest zaopatrzony w wiele ciekawych opcji wzmacniających bezpieczeństwo nie tylko kierowcy i pasażera, ale również pieszych oraz innych uczestników ruchu. Gdy zainwestuje się w dobrej jakości opony Mazda CX-5 będzie świetnym towarzyszem dalszych wypraw, nawet w niekorzystnych warunkach, i nieocenionym wsparciem w codziennych sprawunkach.

Rozmiar opon innych modeli Mazdy