Opony do samochodu Jeep Grand Cherokee

Jeep Grand Cherokee to jeden z najpopularniejszych modeli tego amerykańskiego producenta, produkowany od 1992 roku. Należy on do segmentu I – luksusowych SUV-ów terenowych. Jeep Grand Cherokee I z lat 1992-1999 charakteryzował się kanciastymi kształtami, jednakże miał zaokrąglone krawędzie. To model długi, szeroki i wysoki, o dużej masie własnej i bagażniku mającym, bagatela, 1130 l. Za tylnymi szybami kabiny pasażerów znajduje się przestronny bagażnik, który również posiada obszerne szyby po bokach i na klapie. Auto tej edycji charakteryzuje się masywnym grillem z pionowymi słupkami i kwadratowymi lampami przednimi i tylnymi. Najmocniejszy silnik benzynowy tego pokolenia to 5.2 i V8 4WD 220 KM.

Jeep Grand Cherokee II (2 generacja) z lat 1998-2004 to nieco mniejsze rozmiary, które zaklasyfikowały ten model w klasie kompaktowych SUV-ów. Tutaj największa jednostka napędowa to benzynowy silnik 4.7 i V8 Overland 258 KM. Dostępne są również diesle, z których najmocniejszy to 2.7 CDRi 163 KM. III generacja z lat 2004-2010 to pojazdy o bardziej wyrazistym charakterze, z licznymi przetłoczeniami, reflektory przednie zaokrąglone u góry. Jeep Grand Cherokee III to również supermocne jednostki napędowe – w benzynie jest to 6.1 HEMI V8 430 KM, a w dieslu 3.0 CRD V6 218 KM.

Seria IV tego masywnego wozu w 2009 roku, przyniosła ogromne zmiany stylistyczne. Jeep Grand Cherokee IV posiada wyraźnie zarysowany wlot powietrza i zupełnie inny kształt atrapy chłodnicy – jest węższa i dłuższa, choć stylistycznie przypomina poprzednie generacje. Zmieniono przede wszystkim reflektory – zarówno przednie jak i tylne stały się dużo węższe. Jeep Grand Cherokee V z 2021 został zaprezentowany jako SUV z segmentu E mogący pomieścić nawet do 7 osób, o długości wynoszącej nawet do ponad 5,2 metra, i ponad 3-metrowym rozstawie osi. 10,3-calowy ekran dotykowy wewnątrz kabiny oraz wiele innych udogodnień sprawia, że jazda tym wozem może być prawdziwym przeżyciem, a jeden z mocniejszych silników V8 5,7 l HEMI zapewni odpowiednie doznania na trasie. Warto pomyśleć o dobrym ogumieniu – opony do Jeep Grand Cherokee nie mogą zawieść, gdy będzie się nim pokonywało trudne tereny w gorszych warunkach.

Rozmiar opon innych modeli Jeepa