Opony do samochodu Jeep Cherokee

Jeep Cherokee to kompaktowy SUV, który produkowany jest od 1974 roku. Początkowe, pierwsze serie produkowano jako 3- i 5-drzwiowe nadwozia, z charakterystycznym zabudowanym tyłem, prostokątną szybą bagażnika i niemal prostopadłą klapą. Jeep Cherokee II generacja, wytwarzany po 1984 roku, ma bardzo zbliżone do poprzednika kształty - kanciaste i pudełkowate. Reflektory z okrągłych stały się tu jednak kwadratowe, idealnie pasujące do szerokiego, mocno zarysowanego grilla. Trzecie pokolenie przyniosło spore zmiany stylistyczne, i powrót do okrągłych lamp przednich oraz wypełnień w tylnych światłach. Złagodniał też obrys nadwozia. Jeep Cherokee III ma wyższe nadwozie i koło zapasowe na tylnej klapie bagażnika.

Jeep Cherokee IV generacja z lat 2007-2012 to już model o większych gabarytach, ale też bardziej kanciastej w stosunku do wcześniejszej wersji linii nadwozia. Tylne drzwi otwierają się w tym modelu do góry, a nie do boku, koło zapasowe znajduje się pod podłogą, a całość ma bardzo mocno zarysowane nadkola. Tę edycję wozów budowano na platformie Dodge Nitro. Pod maską drzemie tu silnik diesla 2.8 CRD 200 KM. W latach 2014-2020 zaprezentowano natomiast zupełnie nową generację, po ponad roku przerwy bez następcy po czwartej. Jeep Cherokee V to zerwanie z dotychczasową "terenową" stylistyką i dopuszczenie do głosu najnowszej mody. Model ten miał kod fabryczny KL, zbudował go Chrysler i Fiat w kooperacji, na płycie podłogowej Alfy Romeo Compact U.S. To model o 9-biegowej automatycznej skrzyni biegów i charakterystycznym designie. Grill ma tu postać szeroko rozstawionych chromowanych, pionowych wstawek, a do tego postawiono na zupełnie nowe, klinokształtne reflektory oraz tylne lampy. Jeśli chodzi o opony Jeep Cherokee to wciąż auto terenowe, więc warto zadbać o odpowiednio przyczepne ogumienie.

W piątej edycji można liczyć w autach po liftingu z 2017 roku na silnik benzynowy 2.0 L4 GME o mocy 270 KM, oraz diesla - 2.2 L4 Turbo Diesel 195 KM. Pojazd ten w testach zderzeniowych otrzymał 5/5 gwiazdek, dlatego można uznać go za świetną wersję nowoczesnego Jeepa do użytku rodzinnego, ale i terenowego, w przypadku offroadowych wycieczek.

Rozmiar opon innych modeli Jeepa