Opony do samochodu Jeep Renegade

Jeep Renegade to charakterystyczny SUV klasy miejskiej, produkowany od 2014 roku, który wzorowano na Jeepie Wranglerze jeśli chodzi o nadwozie. Płyta podłogowa, jaką użyto do jego budowy, powstała w kooperacji z Fiatem - nazywa się ona Small US Wide 4x4 architecture. Zbudowano na niej Fiata 500 i Fiata Grande Punto.

Jeep Renegade powstał w wielu ciekawych wersjach jednostek napędowych. Może to być w benzynie 1.4 Turbo MultiAir o mocy 170 KM, a w przypadku modeli produkowanych po liftingu najmocniejszą jednostką jest 1.3 Turbo GSE o mocy 180 KM. Wśród diesli można znaleźć motory 2.0 MultiJet o mocy 170 KM. Seria 7 tego modelu jest już ograniczona tylko do pojedynczych jednostek: benzyna 1.0 GSE Turbo 120 KM, diesel 1.6 MultiJet 130 KM oraz hybryda 1.5 Turbo MHEV 150 KM. W latach 2020-2022 produkowana była również seria 2 tego auta, z napędem hybrydowym 1.3 turbo 4xe PHEV o mocach 190 lub 240 KM do wyboru. Pojazd ten cechuje się typową dla Jeepa szeroką atrapą chłodnicy z okrągłymi reflektorami, wyraźnie zaznaczającymi się nadkolami, wysokim prześwitem i lekko kanciastym, pudełkowatym kształtem z płaskim dachem i niemal płaską maską. Te elementy designu utrzymano w tym specyficznym modelu, nadając mu jednak nieco nowocześniejszego szlifu i łagodniejszych rysów.

W 2018 roku auto przeszło facelifting, w wyniku którego zyskał nowy pas przedni - inną atrapę chłodnicy, reflektory, do wyboru były też nowe wzory felg i kolory lakierów. Z powodu zwężenia atrapy chłodnicy, okrągłe reflektory zmieniono tu na inne, wkomponowane w obudowę grilla - okrągłe, lecz ścięte u góry, co tworzy nieregularny ich kształt. Drugi lifting Jeep Renegade przeszedł w 2022 roku, kiedy to dodano nowe koło kierownicy, nowe cyfrowe zegary i kilka innych udogodnień. Jeśli chodzi o opony Jeep Renegade może jeździć na kołach 17- lub 19-calowych, w zależności od wersji wyposażenia, co należy mieć na uwadze wymieniając ogumienie na zimę lub na lato.

Rozmiar opon innych modeli Jeepa