Opony do samochodu Jeep Compass

Jeep Compass to model osobowego crossovera, a potem SUV-a kompaktowego produkowany od 2006 roku. Pierwsza generacja produkowana była do 2016 roku, a zbudowano ją na platformie podłogowej Mitsubishi GS, którą użyto również w produkcji Outlandera czy Dodge’a Caliber (z którego Jeep Compass zaczerpnął też część wyposażenia).

Jeep Compass I (1 generacja) posiada okrągłe, dwuczęściowe reflektory i wysoką atrapę chłodnicy z pionowymi wstawkami. Facelifting w 2011 roku zmienił go pod tym względem - reflektory stały się jednoczęściowe i prostokątne, a atrapa szersza, ale za to niższa. Zastosowano nowy kokpit i wymieniono też wkłady tylnych lamp. W standardowym wyposażeniu znajdują się 17-calowe felgi, które w bogatszych wersjach zastąpione są 18-calowymi. Jeep Compass II generacja zbudowany został na innej, przedłużonej platformie - SCCS, którą wykorzystano również w Jeepie Renegade. Tę edycję, produkowaną po 2016 roku, stworzono w kilku ciekawych wersjach, m.in. Treilhawk o wielu udogodnieniach czyniących tego Jeepa lepszym autem w terenie, Juventus 122 z okazji 122. rocznicy utworzenia klubu Juventus, dostępny tylko w dieslu, czy Compass 4Xe - wersję hybrydową o łącznej mocy około 240 KM.

W standardzie Jeep Compass II generacja dostępny jest z udogodnieniami takimi jak: tylne światła LED, 6 poduszek powietrznych, elektryczne wspomaganie kierownicy i hamulec postojowy, aktywne zagłówki w przednich fotelach, radio cyfrowe z Bluetooth i 5-calowym ekranem, czy bezkorkowy wlew paliwa. Choć mogłoby się wydawać, że tak dużych rozmiarów SUV będzie dużo palił, to Jeep Compass może być miłym zaskoczeniem - średnie zużycie paliwa w 150-konnym silniku wynosi tu około 8,3 l /100km, a w dieslu - nawet 5,3 l/ 100 km. Jeśli chodzi o opony Jeep Compass zdecydowanie zasługuje na te najlepsze, podwyższające komfort jazdy w trudnych warunkach. Jest to nie tylko komfortowe auto, ale również bezpieczne - ma 5/5 gwiazdek w testach zderzeniowych NCAP. To dużo, szczególnie biorąc pod uwagę, że pierwsza seria tego wozu miała jedynie dwie gwiazdki.

Rozmiar opon innych modeli Jeepa