Opony do samochodu Lexus RX

Lexus RX to nowoczesny SUV z segmentu E, czyli klasy premium. Produkowany był w latach 199802003 pod nazwą Toyota Harrier, wówczas plasująca się jeszcze w segmencie D. Lexusa RX można też przypisać do klasy I, reprezentującej auta terenowe – szczególnie wersje z napędem AWD, sprzedawane oprócz przedniego, doskonale odzwierciedlają jego możliwości w trudniejszych warunkach.

Lexus RX II generacji wytwarzany był w latach 2003-2008 z silnikami benzynowymi, w tym V6 3.5 (od 2006 roku), oraz hybrydowymi – V6 3.3 o łącznej mocy 272 KM. Ta generacja cechuje się stosunkowo niewielką atrapą chłodnicy i trójkątnymi reflektorami przednimi, a także bardzo luksusowym designem w środku. Zastosowano między innymi drewniane elementy na dźwigni zmiany biegów, podłokietniku i kierownicy, jasne skórzane siedzenia, nowoczesny system multimedialny z ekranem czy płaską podłogę po złożeniu tylnych siedzeń, umożliwiającą przewożenie większych ładunków.

Lexus RX III generacji z lat 2008-2015 dysponował silnikiem benzynowym 3.5 o mocy nawet 279 KM lub hybrydowym dającym łącznie 299 KM. Standardowe wyposażenie obejmuje między innymi nowoczesny wyświetlacz HUD wyświetlający niektóre dane pojazdu na przedniej szybie, czy nawigację satelitarną informującą o pogodzie i natężeniu ruchu. Lexus RX IV generacji z lat 2015-2022 to model dostępny z jednym silnikiem benzynowym 2.0 Turbo 238 KM oraz hybrydowym – V6 3.6 313 KM. Jest również ciekawy stylistycznie - ma dużą atrapę chłodnicy w kształcie klepsydry z ażurowym wypełnieniem oraz skośne trapezokształtne, wąskie reflektory przednie. Facelifting tego modelu miał miejsce w 2019 roku. Z kolei w 2023 wystartowała sprzedaż Lexusa RX V generacji – ze zmodernizowanym pasem przednim o stylistyce nawiązującej do poprzednika i tylnych reflektorach łączących się w jedną wąską linię. Dostępny z silnikiem benzynowym o mocy 245 KM oraz po raz pierwszy jako hybryda plug-in o mocy 306 KM. Perełką tej serii jest wariant oznakowany jako 500h+ czyli hybrydowy silnik 371 KM z turbodoładowanym silnikiem benzynowym 2.4. Ciekawymi dodatkami jest 14-calowy ekran multimediów, system bezkluczykowy czy asystent głosowy, a także mnóstwo luksusowych detali, które czynią każdą podróż naprawdę wyjątkową.

Rozmiar opon innych modeli Lexusa