Opony do samochodu Lexus IS

Lexus IS to auto osobowe z segmentu D, czyli klasy średniej, produkowane przez koncern Toyota. Został on po raz pierwszy zaprezentowany w 1998 roku w wersji 4-drzwiowego sedana, zaś w 2001 roku do gamy pojazdów dołączyło 5-drzwiowe kombi. Lexus IS I generacji cechował się niewielkimi okrągłymi reflektorami tylnymi oraz elegancko zarysowaną linią nadwozia o lekko sportowej sylwetce. Wyróżnia się między innymi stylistyką zegarów – przypominających klasyczne zegarki na rękę. Znany jest również pod nazwą Toyota Altezza. Ten model dostępny jest z 4-biegową skrzynią automatyczną lub 5-biegową manualną, z najmocniejszym trzylitrowym silnikiem o mocy aż 217 KM. I generacja Lexusa IS występowała w trzech wersjach wyposażenia: Classic, Sport i Prestige.

W 2005 roku świat poznał Lexusa IS II generacji, o przeprojektowanym pasie przednim i ze zmodyfikowanymi reflektorami, a także mnóstwem udogodnień wewnątrz. Występował on w wersji 4-drzwiowego sedana oraz 2-drzwiowego coupe-cabrio. Najmocniejszy pięciolitrowy silnik charakteryzował się mocą aż 423 KM. To modele dostępne z 6-biegową manualną, a także 6- i 8-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Lexus IS III generacji został wypuszczony na rynek w 2013 i zaprezentował swoją dynamiczną, sportową sylwetkę. Cechuje się ona agresywniejszym, zaostrzonym kształtem reflektorów przednich i tylnych, a także wyjątkowym, dużym grillem typowym dla wszystkich młodych modeli tej marki. Pojazd ten dostępny jest jedynie w postaci 4-drzwiowego sedana. Największy silnik benzynowy to 5.0 V8 o mocy 479 KM. Do wyboru jest również atrakcyjna hybryda 2.5 z dwoma silnikami o mocy 223 KM. Gruntowny lifting tej serii auto przeszło w 2020 roku – zyskało wówczas między innymi inny wygląd nadwozia, a także zaawansowany system multimedialny z ekranem dotykowym. To zdecydowanie auto dla wymagających – poszukujących czegoś komfortowego, luksusowego i nowoczesnego, a przy tym szybkiego i bezpiecznego – Lexus IS III generacji zdobył aż 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa NCAP!

Rozmiar opon innych modeli Lexusa