Opony do samochodu Subaru Forester

Subaru Forester to model, który można umieścić gdzieś pomiędzy crossoverami, a SUV-ami kompaktowymi. Od trzeciej generacji są to już tylko kompaktowe SUV-y z segmentu I. Subaru Forester I powstał w 1997 roku i był produkowany do 2002 roku. To auto charakteryzujące się kanciastymi kształtami karoserii, jednak o łagodnych, zaokrąglonych obrysach. Subaru Forester II (2 generacja) z lat 2002-2008 ma nieco zmienioną linię nadwozia ale również mniejszy zbiornik paliwa i bagażnik niż poprzednik przy zachowaniu tych samych rozmiarów pojazdu.

Subaru Forester III (3 generacja), już zaliczany do typowych SUV-ów, produkowany w latach 2008-2013 otrzymał zmieniony kształt reflektorów, inną atrapę chłodnicy z chromowaną ramką, zwiększono także jego wymiary oraz bagażnik. Kolejną zmianą jest dołożenie do gamy jednostek napędowych silników diesla. Subaru Forester IV generacji z lat 2012-2018 ma jeszcze większe rozmiary w stosunku do poprzednika, a w 2017 roku otrzymał funkcję EyeSight - czyli system rozpoznawania sytuacji na drodze. Od 2018 roku produkowana jest także 5. generacja tego wozu. Subaru Forester V cechuje się całkiem innym niż u poprzedników kształtem atrapy chłodnicy i kilkoma zmodyfikowanymi elementami pasa przedniego. Dodatkowo, w modelach produkowanych po 2022 roku pod maską drzemie silnik hybrydowy 2.0i-L e-Boxer o mocy 150 KM. Lampy w technologii LED mają charakter skrętny i określane są jako najlepsze lampy tego typu bez matrixa (czyli automatycznego dostosowania natężenia w zależności od sytuacji na drodze).

Subaru Forester III generacji ma kamerkę ułatwiającą manewrowanie pokazującą prawy przód auta, oraz kamerę cofania, co sprawia, że pomimo terenowego charakteru auto prowadzi się dobrze niczym osobowe. Jest jednak wozem dość oszczędnym, dlatego gdy dobierze się dodatkowo wysokiej jakości zimowe lub letnie opony Subaru Forester będzie dobrym wyborem jako duże, komfortowe auto do miasta.

Rozmiar opon innych modeli Subaru