Opony do Subaru

Logo producenta samochodów Subaru
Logo Subaru

Wybierz jeden z 5 modeli pojazdu marki Subaru i sprawdź fabryczne wymiary oraz pełną ofertę na opony uniwersalne, zimowe oraz letnie do Twojego samochodu. Nasza baza liczy 34 generacje oraz 97 wariantów silnika, dzięki czemu bez problemu znajdziesz odpowiedź na pytanie jakie opony do Subaru wybrać? W sklepie 8opon.pl gwarantujemy bezpieczne zakupy oraz fachowe doradztwo, bez względu na to czy kupujesz jedną oponę czy 20 sztuk. Nasi eksperci oraz konsultanci zawsze chętnie odpowiedzą na każde Twoje pytanie.

Wybierz model Twojego auta ↴

Dobór opon do Subaru na 8opon.pl

Najdłużej produkowanymi modelami marki Subaru są Impreza wytwarzana w okresie 1993-2023 czyli przez 31 lat oraz Forester montowany od 1997 do 2023 (27 lat). Najmłodszymi modelami w ofercie są Subaru Solterra (na rynku od 2022) oraz Levorg (od 2015). Spośród wszystkich aut prezentowanej firmy, na drogach najczęściej zobaczymy modele Forester, Outback a także Impreza. To właśnie te warianty Subaru cieszą się w ostatnich latach największą popularnością.

Auta marki Subaru / Jakie opony wybrać?

Aby maksymalnie uprościć i przyśpieszyć proces doboru opon do pojazdów marki Subaru skupiliśmy się na 5 najpopularniejszych modelach tego producenta, 35 generacjach oraz 98 wariantach silnika i wyposażenia. Dla amatorów ochrony środowiska firma Subaru przygotowała 3 silniki hybrydowe dostępne w modelach takich jak Forester, XV oraz Impreza. Jak napędzane są auta sygnowane logotypem Subaru? Najczęściej benzyną bezołowiową (81%), następnie dieslem (13%) oraz hybrydowo (5%). W przeciągu ostatnich 10 lat koncern Subaru zakończył produkcję samochodów Legacy (2017 - po 20 latach produkcji) oraz Levorg (2022 - po 8 latach).

O producencie

Jakie oryginalne rozmiary ogumienia najczęściej spotykane są w autach marki Subaru? Pierwsze miejsce zajmuje 225/60R17 występujący w 22 różnych wariantach pojazdów. Na kolejnych miejscach znalazły się rozmiary 205/55R16 oraz 215/60R16 występujące w odpowiednio 12 i 10 wariantach wyposażenia aut spod znaku Subaru. Czy wiesz, że w zależności od generacji oraz wersji silnika, do Subaru Impreza przewidziano aż 18 fabrycznych wymiarów opon oraz zamienników. Rekordzistą w Subaru jest model Legacy z 26 pasującymi rozmiarami. Pierwszymi modelami wyprodukowanymi przez koncern Subaru były Columbuss, którego premierowy egzemplarz opuścił fabrykę w 1983 roku (41 lat temu) oraz E series, którego produkcję rozpoczęto jeszcze tego samego roku Wypróbuj nasz konfigurator i znajdź właściwe opony do Subaru na 8opon.pl