Opony do samochodu Saab 9-3

Saab 9-3 to model z klasy średniej (segmentu D) produkowany przez szwedzką markę we współpracy z General Motors od 1998 roku. Charakterystyczną cechą Saabów jest grill, który pomimo zmian rozmiarów czy sposobu modelowania, wciąż pozostaje spójny z filozofią stylistyczną marki – składa się z dwóch pionowych, lekko pochyłych elementów po bokach i wnętrza przedzielonego w połowie poziomo. Również umiejscowienie reflektorów w jednej linii z grillem na przestrzeni wszystkich pokoleń sprawia, że Saaby starych i nowych generacji bardzo łatwo można rozpoznać nawet nie widząc znaczka marki.

Saab 9-3 I (1 generacja) powstawał w latach 1998-2003. Występował jako 3- lub 5-drzwiowy hatchback oraz kabriolet. Model ten charakteryzuje się między innymi dużą pojemnością bagażnika – aż 494 l przy rozłożonych siedzeniach. W pierwszej generacji dostępne są również doskonałe silniki benzynowe, z których najmocniejszy to 2.3 T 230 KM oraz diesla – 2.2 TiD 125 KM dostępne w autach produkowanych po 2000 roku, po liftingu.

W 2013 roku Saab został przejęty przez nowego inwestora NEVS rozpoczęto ponowną produkcję modelu 9-3 w wielu różnych ciekawych wersjach. Saab 9-3 II (2 generacja) z lat 2002-2014 to modele dostępne w szerokiej gamie wnętrz – między innymi Arc ze skórzaną tapicerką i okładzinami z drewna topoli, czy Vector z alufelgami 17", i tapicerką skórzano-tekstylną oraz metalicznymi akcentami wewnątrz kabiny. Można wybrać również spośród kilku wersji nadwozia: Cabrio, SportKombi, SportSedan i X. Saab 9-3 X to samochód dostępny z najmocniejszym silnikiem benzynowym 2.0 Turbo BioPower 220 KM i diesla 1.9 TTiD PF 180 KM. Po upadku marki, dostępne są jedynie Saaby 9-3 z drugiej ręki, które uważa się za auta trwałe, szybkie i komfortowe, a przy tym stosunkowo proste w naprawie. Wystarczy tylko zmieniać dwa razy w roku opony do Saaba 9-3, aby dostosować je lepiej do panujących warunków, a z pewnością to auto będzie długo służyło miłośnikowi szwedzkich pojazdów.