Opony do samochodu Chevrolet Cruze

Chevrolet Cruze to auto, które miłośnicy motoryzacji znają w dwóch odsłonach. W roku 2001 został wyprodukowany Chevrolet Cruze na rynek japoński pod postacią niewielkiego kompaktowego crossovera. Miał on charakterystyczne okrągłe tylne lampy - po dwie po każdej ze stron na zderzaku, i dostępny był w wersji 5-biegowej manualnej lub 4-biegowej automatycznej. Model ten produkowano do 2008 roku, a w latach 2002-2006 importowano go również do Australii i Nowej Zelandii.

Z kolei Chevrolet Cruze budowany po 2008 roku, to już zupełnie odmienny rodzaj samochodu, wytwarzanego w wielu krajach na świecie. Chevrolet Cruze I (1 generacja) jest dostępny jako sedan, hatchback i kombi. Ma 5- lub 6-biegową manualną oraz 6-biegową automatyczną skrzynię biegów. Posiada efektowną atrapę chłodnicy w kształcie pięciokąta z charakterystycznym znakiem Chevroleta pośrodku i rombokształtne reflektory przednie z wyciągniętą ku górze górną częścią, nadającą masce bardziej dynamicznego charakteru. Również z tyłu znalazły się lampy w kształcie rombu.

Chevrolet Cruze II (2 generacja) z lat 2014-2016 charakteryzuje się przede wszystkim bardziej kanciastymi, agresywniej zarysowanymi kształtami linii nadwozia. W nowoczesnych modelach auto tego pokolenia może mieć silnik benzynowy, z których najlepszy to 1.8 16V DOHC 141 KM lub diesla - gdzie najmocniejsza opcja to 2.0 VCDI 16V DOHC 163 KM. Model ten wyróżnia się nie tylko oryginalnym designem, ale również wysoką oceną w testach zderzeniowych NCAP wynoszącą 5/5, a także pozytywnymi opiniami właścicieli chwalących dobry silnik, jakość karoserii czy układu hamulcowego.

Rozmiar opon innych modeli Chevroleta